Master Congress 2024 – Jak rozwijać biznes w czasach zmian? [Relacja]

Master Congress Wrocław

Pierwsza edycja Master Congress za nami! Jako partner medialny mieliśmy przyjemność uczestniczyć oraz relacjonować dla Was to wyjątkowe wydarzenie. Master Congress 2024 odbył się 20 marca w Haston Congress Center we Wrocławiu i zgromadził najwybitniejszych naukowców, ekspertów branżowych i praktyków z różnych obszarów, takich jak psychologia, sprzedaż, sztuczna inteligencja (AI), komunikacja i marketing. Wydarzenie prowadził Maciej Orłoś oraz Tomasz Iwaniec – prezes Business Meeting Club.

Formuła Master Congressu to prelekcje ekspertów, Q&A z publicznością oraz networking, który odbywał się podczas przerw.

Algorytmy w naszej głowie, czyli o tym, jak dokonujemy wyborów, o czym myślimy, zakochując się w danej firmie, produkcie lub usłudze w sposób humorystyczny opowiadał Paweł Tkaczyk. Specjalista od storytellingu i jeden z najpopularniejszych ekspertów w dziedzinie marketingu. Zażartował również, że zazwyczaj tremy podczas wystąpień nie ma, ale zazwyczaj na widowni nie siedzi Profesor Jerzy Bralczyk.

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Polszczyzna w biznesie!

Profesor Bralczyk to oczywiście błyskotliwość, jeżeli chodzi o język polski oraz jego używanie. Podczas rozmowy, Maciej Orłoś umiejętnie dobierał pytania, a czasem nawet słowa, co przełożyło się na niezwykle interesującą debatę na temat tego, jak pięknie mówić w biznesie.

Profesor wspomniał również o rolach, które odgrywamy w kontaktach osobistych. Największa sztuczka polega na tym, aby umiejętnie w tych rolach się poruszać.

Tutaj musimy zaznaczyć, że nawet pisząc o tym, co profesor mówił, wspinamy się na Mount Everest znaczeń i dwuznaczności. Cofnijcie się o 2 zdania, a domyślicie się, jaki wpływ ma jedno wystąpienie profesora na to, jak języka używamy.

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

O Servant Leadership opowiadała Małgorzata Jakubicz, która przeprowadziła bardzo ciekawy wywód na temat liderów i przedsiębiorców, którzy przyjmują postawę wspierającą. Taka postawa pomaga firmom zacieśniać relacje międzyludzkie i mocno wychodzi poza schemat pracownik-szef. Ciekawostką była też interaktywna sonda oraz quiz, w którym mogli brać uczestnicy kongresu.

Następnie scena należała do profesor Aleksandry Przegalińskiej, która z powodu strajku rolników połączyła się on-line.

Jako jedna z najbardziej doświadczonych specjalistek od sztucznej inteligencji profesor opowiadała o historii jej rozwoju i o tym, jaka czeka nas przyszłość z nią związana. Aleksandra Przegalińska uważa, że sztuczna inteligencja to narzędzie, które ma wspierać człowieka. Zdradziła również, że najnowsze modele (AI) są projektowane w taki sposób, aby stać się jeszcze bardziej spersonalizowanymi asystentami.

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Jeżeli byliście tymi, którzy na Master Congress wybrali się po mocną dawkę motywacji, to wystąpienie Jacka Walkiewicza było bardzo inspirujące i z pewnością fascynujące. Jacek Walkiewicz to człowiek, który mówi o życiu i motywacji w sposób bardzo szczery i osobisty. Do tego stopnia, że twierdzi, iż motywacja jest zbędna. Poparł to historią o swoim dziadku, który nie potrzebował motywacji po to, aby rano nakarmić kury. Po prostu to robił! Jaki jest zatem sekret?

Miłość do własnego życia. Trzeba cieszyć się z tego, co mamy, kim jesteśmy oraz czerpać radość z własnych decyzji, nawet jeżeli są one błędne.

Dlaczego? Chociażby dlatego, że są nasze. Życie jest projektem długoterminowym. Nasze problemy nas nie definiują, tylko to, że robimy krok do przodu. Wystąpienie Jacka Walkiewicza to przede wszystkim ogromna dawka humoru.

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Master Congress Wrocław

Podsumowanie

O najczęściej popełnianych błędach podczas wystąpień biznesowych mówił na zakończenie Maciej Orłoś. Jego wystąpienie było o tyle ciekawe, że przybrało formę 'kontry’ w założeniu. Co to znaczy? Maciej Orłoś mówił ze sceny o tym, co NALEŻY robić, aby zepsuć własne wystąpienie. Ten twist sprawił, że nawet po kilku godzinach, publiczność nie była znudzona nawet przez chwilę.

W naszej opinii Master Congress to nowe i bardzo ciekawe wydarzenie biznesowo-motywacyjne na mapie Dolnego Śląska. Networking, luźne rozmowy oraz Q&A z prelegentami to przepis na świetne spotkanie wielu dziedzin w jednym miejscu. Głównym partnerem kongresu był KGHM Polska Miedź, a także DFR Dolny Śląsk oraz INVEST PARK WSSE. Kolejna edycja już jesienią tego roku!