1 000 000 km Evity to dopiero początek!

1 000 000 km to dopiero początek! Takim sloganem rozpoczęliśmy konferencję zielonogórskiej sieci elektrycznych taksówek Evity, która świętowała bezemisyjny i rekordowy przebieg. O tym, jak wygląda doświadczenie z taksówkami, możecie przeczytać w naszym artykule tutaj!

Wydarzenie odbyło się przy siedzibie EKOENERGETYKA POLSKA oraz stacji EKOEN, na której regularnie ładowane są pojazdy floty taksówek. Konferansjerką eventu była entuzjastka elektromobilności oraz dziennikarka radiowa Agata Rzędowska.

W pierwszym segmencie mogliśmy wysłuchać wystąpienia założyciela i prezesa korporacji Bartosza Kubika. Mówił on m.in o tym, jak ważna jest bezemisyjność i jak wpływa ona na poprawę jakości powietrza w miastach. Jeżeli chodzi o samą markę Evity to mamy do czynienia z pewnego rodzaju misją w promowaniu elektromobilności. Ponadto flota aut się stale powiększa, a Evity stało się jednym z najlepszych sposobów na promocję 'elektryka’ wśród mieszkańców Zielonej Góry.

1 000 000 km Doświadczenia

W kolejnym wystąpieniu dowiedzieliśmy się nieco więcej o początkach działalności marki oraz o tym, jak Evity radziło sobie podczas pandemii. Wystąpienie Kornelii Gniewczyńskiej, kierowniczki projektu Evity, skupiało się również na doświadczeniu, jakie zebrało Evity od stycznia ubiegłego roku. Mowa tu oczywiście o kierowcach, szkoleniach oraz infrastrukturze w postaci stacji EKOEN. Warto również wspomnieć o autorskim urządzeniu o nazwie EvBoy, którego jest swojego rodzaju przywoływaczem taksówki Evity. Sprawdza się doskonale w restauracjach, hotelach, ale i w domu! Korzystając z danych o lokalizacji, wystarczy nacisnąć przycisk na ekranie urządzenia, a taksówka przyjedzie pod nasz adres. Proste!

Elektryczne Nissany są idealnym przykładem na to, że samochód elektryczny może być dla każdego, ale we flocie znajdziemy również Kię e-Soul, a od kilku tygodni Teslę 3. Ta ostatnia robi w mieście prawdziwą furorę.

Ciekawym elementem były również wystąpienia kierowców oraz klientów Evity. Jedni opowiadali o swoich spostrzeżeniach i pracy na co dzień, drudzy natomiast o doświadczeniu z marką oraz o tym, dlaczego wybrali Evity.

Dyskusja o Tesla Kilerze

Przed halą, w której odbywała się konferencja, zaproszeni goście mieli okazję przyjrzeć się różnym elektrykom. Mogliśmy zasiąść za kierownicą najnowszych modeli od Škody, Volkswagena, Hyundaia, Kii, Opla, Citroena oraz Forda. Było to po części związane z panelem dyskusyjnym, w którym występowali wybrani przedstawiciele salonów samochodowych. Moderatorem tej części był Prezes Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności – Krzysztof Burda.

Tutaj wielkie brawa za pomysł, ponieważ mogliśmy w jednym czasie posłuchać o nowościach oraz autorskich pomysłach każdej z marek. Oczywiście było pytanie o Tesla Killer’a, ale tutaj każdy z przedstawicieli odpowiadał bardzo rzeczowo, mówiąc o zaletach modelu ze swojej oferty.

Podsumowując, oprócz floty elektrycznych taksówek, które jeżdżą każdego dnia po ulicach Zielonej Góry, projekt Evity zwyczajnie promuje jazdę 'elektrykiem’ na co dzień. Po raz kolejny Zielona Góra jest na językach i po raz kolejny ma to związek z elektromobilnością. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój marki i życzymy kolejnych sukcesów!