EVITY – Elektryzująco po Zielonej Górze!

Jeżeli nie słyszeliście jeszcze o elektrycznych taksówkach Evity, to musicie sporo nadrobić. Jakiś czas temu mieliśmy okazję spędzić prawie cały dzień, jako pasażerowie, co pozwoliło nam zdobyć prawdziwy insight na temat marki, która powoli staje się charakterystycznym symbolem Zielonej Góry.

IDENTYFIKACJA I KOMUNIKACJA

Zacznijmy od nazwy, która wywodzi się od słów EV oraz CITY. Lekka, zapadająca w pamięć, oryginalna! To, co zwraca jednak największą uwagę każdego przechodnia, to sam pomysł na obrandowanie floty. Marka Evity to w większości białe Nissany Leaf przyozdobione w charakterystyczne wzory nawiązujące do klasycznej 'szachownicy’, aczkolwiek mamy tu mały twist w postaci energetycznej zieleni.

Marki Evity nie da się pomylić z żadną inną taksówką. Warto również dodać, że elementy identyfikacji pojawiają się we wszystkich materiałach promocyjnych oraz materiałach pierwszego kontaktu. Takie podejście zdradza spójne spojrzenie na wizerunek marki, a nie jedynie oklejenie kolejnych pojazdów w logo.

Jeżeli chodzi o samo doświadczenie, to całość sprowadza się do filozofii „pro-klient”. Do najważniejszych założeń możemy zaliczyć poszanowanie i zaspokajanie potrzeb klienta, przewozy każdej grupy wiekowej oraz osób niepełnosprawnych.

Co to oznacza w praktyce? W każdej taksówce Evity znajdziemy elegancko ubranych kierowców, których cechuje wysoka kultura osobista. Na pokładzie butelka wody dla każdego pasażera, klimatyzacja, a jeśli poprosimy, fotelik dla dziecka.

Marka stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu organizując szkolenia dla swoich kierowców na specjalnych torach dla pojazdów elektrycznych. Ponadto Evity dba o maseczki, płyn do dezynfekcji oraz system antynapadowy, który dba o bezpieczeństwo pasażerów, jak i kierowców.

PRZEWAGA DZIĘKI ‘KNOW-HOW’

Szybki sukces marki nie wziął się z niczego. Flota elektrycznych taksówek ładuje się na stacji EKOEN. To pierwsza w Polsce stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Wiedza na temat elektromobilności jest tutaj podstawą skuteczności. Tak naprawdę, większość dealerów samochodowych w Polsce mogłoby spokojnie wybrać się tu na szkolenia.

Elektryczne taksówki z Zielonej Góry to również własna dyspozytornia z infolinią, jazda bez stref oraz ciągły rozwój. Jeżeli taksówka kojarzy Wam się tylko z przewozem osób, to Evity zaskakuje tu po raz kolejny. EvityEats to szeroko pojęta współpraca z zielonogórskimi restauracjami. Zastanawiacie się nad jej plusami?

Elektryczny pojazd przemieszcza się bardzo sprawnie, a także korzysta z wielu przywilejów tj. buspasy, darmowe strefy parkowania w centrum miasta, a także zwroty za przejazdy na wybranych odcinkach autostrad w Polsce.

Nie zapominajmy również o byciu eko! Samochody elektryczne poruszają się w ciszy, nie emitują spalin, a ich ładowanie jest coraz łatwiejsze i szybsze.

Elektryzująco w miasto!

Nasze doświadczenie z marką było naprawdę pozytywne. Mieliśmy okazję odwiedzić stację EKOEN oraz zajrzeć do sali VIP, w której każdy kierowca może odpocząć przy filiżance kawy. Udało nam się również osobiście poznać kilku z nich, no i oczywiście pojeździć w ciszy, zwiedzając kilka charakterystycznych punktów na mapie Zielonej Góry.

Jeżeli jeszcze nie korzystaliście… spróbujcie! Na duży plus zasługuje spójne podejście do kreowania wizerunku marki oraz focus na potrzeby klienta. To wszystko sprawia, że Evity zalicza się do naszej listy inspirujących marek.