0/1 Phone – Telefon piękny i smart dzięki dobremu wzornictwu!

Source: andreamangone.com

Andrea Mangone to mieszkający w Mediolanie włoski projektant z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w projektowaniu pożądanych i zrównoważonych produktów dla światowych marek.

Zawsze fascynował nas fakt, że to właśnie telefon – niby urządzenie stworzone jedynie do komunikacji, stało się inteligentnym narzędziem bez którego ciężko wyobrazić sobie dzisiejsze życie.

3h dziennie! Dokładnie tyle spędzamy średnio, patrząc w ekran smartfona. Dlaczego? W ciągu dnia jesteśmy nieustannie bombardowani powiadomieniami, e-mailami, bezpośrednimi wiadomościami, które nieustannie zakłócają naszą aktywność i odwracają uwagę od tego, co naprawdę ważne.

W pewnym sensie jesteśmy pogodzeni z tym faktem, ale czy tak będzie wyglądać nasza przyszłość? Po prostu więcej wszystkiego? Jakie było nasze pozytywne zaskoczenie, kiedy natrafiliśmy na koncepcyjny projekt Phone 0/1, który ma pomóc ludziom oderwać się od życia 'w digitalu’ i odzyskać kontrolę nad swoim cennym czasem.

Source: andreamangone.com

Project background

Uzależnienie od smartfonów stało się powszechnie znanym problemem na całym świecie. Nawet jeżeli ciężko nam się do tego przyznać. Na rynku pojawiały się już minimalistyczne urządzenia, które obiecywały odbiorcom oderwanie się od cyfrowego świata. Podobnie jest ze smartwachami. Pisaliśmy nawet o NOWATCH który zrobił na nas ogromne wrażenie, a w dodatku jest produktem, który możecie kupić.

Niestety w kontekście kategorii, mówimy nadal o niszy, ponieważ większość klientów wybiera coraz to bardziej 'przesycone’ funkcjami urządzenia. Project 0/1 Phone oferuje to, co najlepsze z obu światów. Dzięki składanej obudowie możemy zdefiniować 2 tryby użytkowania.

Source: andreamangone.com
Source: andreamangone.com

Smartphone mode

Po otwarciu 0/1 Phone odsłania elastyczny wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 2640 pikseli. Taka rozdzielczość pozwala na swobodne korzystanie z mediów społecznościowych, oglądanie filmów, granie w gry wideo itp.

Minimal mode

Po zamknięciu 0/1 Phone staje się minimalistycznym urządzeniem, które ma uwolnić nas od zakłóceń. Posiada duży wyświetlacz w technologii e-ink, który pokazuje tylko ograniczoną ilość prostych informacji w dyskretny sposób.

Source: andreamangone.com
Source: andreamangone.com

Więcej/Mniej niż telefon!

0/1 Phone można ustawić w pozycji pionowej, podobnie jak budzik przy łóżku. To rozwiązanie jest możliwe dzięki grubości złożonej obudowy.

Pionowa orientacja radykalnie zmienia sposób postrzegania urządzenia, zmieniając je z czegoś kieszonkowego w coś, co można umieścić na półce lub biurku. Zmiana funkcji minimalizuje kompulsywne nawyki sprawdzania telefonu.

Mobilny purysta

0/1 Phone wykorzystuje unikalną kombinację kolorów, materiałów oraz wykończeń inspirowanych designem wnętrz, modą i akcesoriami lifestylowymi. Aluminiowy korpus pokryty jest biopolimerową powłoką, która zapewnia ciepłe i naturalne odczucie w dotyku.

Tylny panel jest pokryty gumowaną wegańską skórą, zapewniając tym samym dobry chwyt urządzenia. Z boku znajdziemy kolorowy akcent w postaci plecionej nylonowej etykietki zintegrowanej z kieszenią na kartę SIM. Dla nas 0/1 Phone to bardzo przemyślany i udany projekt. Tylko od nas zależy, jak będzie wyglądała nasza mobilna przyszłość.

Visit: andreamangone.com