NOWATCH – Smartwatch, który nie pokazuje, lecz tworzy czas!

Czy nie jest tak, że odczuwamy wewnątrzną potrzebę bycia częścią czegoś ważnego? Grupy, idei, a może jakiegoś ruchu? Co jeśli, w tym szybko zmieniającym się świecie technologii i danych, zapomnieliśmy o nas samych. Wytrąceni z równowagi i często odłączeni od własnych ciał i poczucia sensu, gonimy za cyfrowym światem. Być może nadszedł czas, aby ponownie się połączyć z samym sobą wykorzystując do tego technologię w odpowiedzialny sposób? Przed Wami NOWATCH, smartwatch, który tworzy czas.

Liczy się teraz!

NOWATCH to pierwszy na świecie Awareable, czyli smartwatch, który ma odłączyć nas od świata ciągłych powiadomień, na rzecz wewnętrznego zdrowia i spokoju.

To nadal niezwykle zaawansowane technologicznie, holistyczne urządzenie do odnowy biologicznej dla specyficznej grupy odbiorców.

Wykorzystując najnowocześniejszą technologię, czujniki monitorujące nasze ciało i wiodącą naukę dotyczącą dobrego samopoczucia psychicznego, NOWATCH jest jednym z najciekawszych smartwatchy, jakie ostatnio widzieliśmy.

Photo by: nowatch.com

Nie potrzebujesz ekranu!

Intencją twórców było zaoferowanie alternatywy dla kultury „always on” innych inteligentnych urządzeń. Zamiast tego urządzenie wykorzystuje delikatne wibracje do dostarczania kluczowych informacji.

Zamiast ekranu urządzenie ma wymienną tarczę z kamieni szlachetnych. Ta radykalna zmiana w designie to część spójnej wizji, która wyznacza nowy trend na to czym powinien być nowoczesny health tracker. NOWATCH został opracowany przez Hylke Muntinga i Timothée Manschot z Amsterdamu, we współpracy z marką Philips.

Hylke Muntinga wpadł na ten pomysł po zdiagnozowaniu u niego PXE, rzadkiej choroby genetycznej, która ostatecznie doprowadzi go do utraty wzroku.

Ideą przy projekcie urządzenia, było przerwanie cyklu nadmiernej stymulacji i niepokoju typowego dla inteligentnych urządzeń. Tym samym użytkownicy NOWATCH mogą „wycisnąć” z każdej chwili, jak najwięcej.

Photo by: nowatch.com
Photo by: nowatch.com

Napakowany technologią

Poprzez ciche przechwytywanie najważniejszych danych biologicznych NOWATCH jest sprytniejszy niż się Wam wydaje. Monitoruje nasz oddech, tętno, temperaturę ciała, ruch, natlenienie krwi, a także jej przewodnictwo elektryczne.

Tak, dobrze przeczytaliście. Nasza skóra jest wyznacznikiem naszego zdrowia wewnętrznego, dzięki reakcji skórno-galwanicznej. To z kolei pozwala na monitorowanie poziomu naszego stresu, pobudzenia lub stanu zrealaksowania. Dzięki aplikacji mobilnej NOWATCH pozwoli przywrócić nam równowagę i dobre samopoczucie w tej chwili i w każdej chwili, aby żyć pełniej.

Photo by: nowatch.com
Photo by: nowatch.com

Zmienny, jak ty!

Zamiast tradycyjnej tarczy zegarka, możemy cieszyć oko starożytnymi kamieniami szlachetnymi, które możemy zmieniać, podobnie jak eleganckie paski w wielu odmianach. Koszt? Obudowa ze stali nierdzewnej, włoska skóra ekologiczna oraz kamień (biały agat) to koszt około 447€. Dużo?

Pamiętajcie, że za minimalistycznym designem kryje się jednak najbardziej wyrafinowana biotechnologia, która cicho śledzi nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Dzięki aplikacji mamy również pogląd na informacje zwrotne w czasie rzeczywistym. Szukacie równowagi w swoim życiu? Być może NOWATCH jest właśnie dla Was.