Cosmos Greek Food&Coffee, czyli kawa i Grecja na talerzu!

Prawdziwym sukcesem w ‚gastro’ jest stworzenia miejsca, do którego chce się wracać. Powodów może być wiele. Dobra kuchnia, atmosfera, miejsce albo wszystkie te rzeczy na raz. Cosmos Greek Food to gastro bar, który znajduje się w samym centrum Zielonej Góry. Nasze rodzinne miasto, więc sprawdzamy! Zapraszamy Was na kilka słów o jednym z najlepszych gastro barów w mieście, który 13 lipca obchodzi swoje 5 urodziny!

Go greek!

Cosmos znajduje się przy placu pocztowym, na rogu skrzyżowania z ulicą Sikorskiego. Już na wejściu wita nas slogan „go greek” i możecie być pewni, że nie jest to żadna ściema. Zacznijmy może od wizerunku lokalu.

Od strony wizualnej oraz doświadczenia z marką to należy się 5tka z plusem. Za projekt identyfikacji odpowiada Łukasz Czarkowski z Idea Focus.

Co się na to składa? Przyjazne jasne aple oraz zieleń. W niektórych miejscach możecie znaleźć polsko-greckie slogany, które sprawiają, że siedzi się tu po prostu przyjemniej. Do wyboru mamy ogródek ze stolikami na zewnątrz lub stoły barowe i tradycyjne siedziska wewnątrz.

Na półkach greckie produkty, które możemy zabrać ze sobą do domu. Oliwy, chałwy, greckie wina itp. Co najważniejsze… nie było dnia, żeby na wejściu nie przywitał nas uśmiech. Czy to ze strony Dimiego (właściciel), czy też obsługi, która czeka za barem.

Greek Vibe – all the time!

Wakacje w Grecji dopiero przed nami, ale jeżeli tak wygląda grecka gościnność, to możemy spać spokojnie. Jeżeli przemiła obsługa idzie w parze z dobrym jedzeniem, to ciężko taki projekt zepsuć. Dlaczego? Ponieważ przestajesz podejmować ludzi na linii lokal-klient, a raczej budujesz społeczność przyjaciół.

W kompleksowym podejściu Brand Strategy chodzi o to, aby klientów zmieniać w fanów marki. W przypadku CGF&C mamy wrażenie, że cel ten został osiągnięty.

Na końcu jest zawsze małe 'ale’. Czy za dobrym wizerunkiem idzie w parze jakość? Cosmos to nie tylko kawa, o której napiszemy zaraz krótki esej, ale przede wszystkim jedyne miejsce na mapie miasta, gdzie zasmakujecie greckich przysmaków. Czy jest smacznie?

Good Morning!

Krótka odpowiedź brzmi tak! Opcji jest naprawdę sporo, a Cosmos otwiera się już o godzinie 8:00 rano. To znaczy, że oprócz pory lunchowej, możemy przyjść tu na śniadanie. W menu znajdziemy m.in pyszne omlety w kilku wersjach, bułeczki brioche oraz jajecznice. Brzmi banalnie? Może i tak, ale wszystko jest pięknie podane i za każdym razem smaczne! Kawa?

Tutaj też mamy mnóstwo opcji do wyboru, ale dlaczego kawa w Cosmos smakuje tak dobrze? To tak naprawdę sekret każdego baristy, ale najlepiej jest ocenić czarne americano lub espresso. Jeżeli czarna kawa nie ma w sobie kwasowości, znajdziemy w niej aromaty orzechów i co najważniejsze, po wystygnięciu nie zamienia się w „kawo” podobną ciecz, to możemy śmiało stwierdzić, że robota została wykonana z wyróżnieniem.

Zresztą z oceną kawy jest trochę podobnie jak z oceną piwa. Te najtańsze 'chmiele’ reklamowane są w otoczeniu lodowej temperatury. Robi się tak po to, aby ukryć słabą jakość. Kiedy piwo nabiera temperatury pokojowej, zdradza swoje prawdziwe oblicze. Z kawą działa to w drugą stronę. Jeżeli letnia nadal zachowuje aromaty i nie zmienia swojego smaku to mamy do czynienia z doświadczonym baristą.

Kawa w Cosmosie, praktycznie w każdej odmianie, jest tak dobra, że w sumie przestało nam się chcieć robić ją w domu!

Świetne cappuccino, espresso oraz americano są na naszej liście praktycznie każdego dnia. Coś chłodniejszego? Cosmos serwuje również kawy mrożone w kilku odmianach, czyli idealnie na lato!

Greek Food

A teraz przejdźmy do konkretów. W menu po godzinie 12:00 czeka na Was spory wybór charakterystycznych smaków prosto z Grecji. Souvlaki, gyrosy, pity i przepyszne sandwiche wydawane są tu niemalże non stop. Przystawki? Można wybierać spośród greckich przekąsek mięsnych, ale są też ciekawe pozycje vege.

Do naszych ulubionych dań należą z pewnością Club Sandwich z kurczakiem, Gyros w przeróżnych odmianach oraz tortille.

Jeżeli myślicie, że to już wszystko to zostawcie miejsce na deser, ponieważ Cosmos jest tutaj również w czołówce. Tradycyjna Baklava, grecki jogurt z różnymi dodatkami i gotowe słodkości w postaci Tiramisu lub naszego ulubionego Bueno oraz Ferrero.

Podsumowując, Cosmos Greek Food&Coffee jest pozycją obowiązkową. Możemy tu przyjść na śniadanie, pyszny lunch lub spędzić czas z przyjaciółmi na koniec dnia. Czeka nas bardzo miła atmosfera i świetne jedzenie. Zdecydowanie polecamy!