CES 2024 – 5 najciekawszych technologii, które zmienią nasze życie już niebawem!

CES (Consumer Electronics Show) to największe targi technologiczne świata, które odbywają się właśnie w Las Vegas. CES to również niesamowita szansa na przedstawienie innowacyjnych technologii, niesamowitych produktów oraz gadżetów milionom oczu. Niektóre z nich są jedynie prototypami, ale są i takie, które przenoszą nas w przyszłość już teraz! Specjalnie dla Was wybraliśmy 5 produktów, obok których nie da się przejść obojętnie. Zobaczcie sami!

Oto nasze Top 5!

source: Samsung
source: Samsung

BALLIE, czyli domowy R2D2 z AI od Samsunga!

Ballie to nie tylko wyświetlanie filmów na powierzchniach, ale także wszechstronny menedżer i robot. Samodzielnie porusza się po domu, monitoruje otoczenie, aby upewnić się, że żadne inteligentne urządzenia lub urządzenia nie pozostały włączone, a także strzeże ludzi i zwierząt, wysyłając powiadomienia do właścicieli załatwiających sprawy na zewnątrz.

Ten mały R2D2 szybko nauczy się powtarzających się wzorców, czynności i rzeczy, o których zwyczajnie zapominamy. Włączone światła, urządzenia, czy zdalne karmienie psiaka – Ballie ogarnie to za nas! Ponadto przywita nas, pobawi się z naszym czworonogiem oraz wyświetli nasze ulubione filmy na ścianie za pomocą wbudowanego projektora. A może chcecie pooglądać coś na suficie? Ballie jest jeżdżącą sferą, więc to żaden problem!

source: LG
source: LG

LG OLED T, czyli pierwszy bezprzewodowy i przezroczysty telewizor!

Telewizor, który łączy się ze źródłem obrazu i dźwięku bez kabli? Tak poproszę! LG poszło jednak o jeden krok dalej i zaprezentowało światu 77″ telewizor z przezroczystym wyświetlaczem. Myślicie, że to bez sensu? Otóż nie! Przezroczystość i brak kabli pozwala spojrzeć na interior design w zupełnie nowy sposób. Czyż telewizor nie jest nieodłączną częścią każdego pokoju dziennego? Dzięki funkcji AOD LG wykorzystuje przezroczystość do wyświetlania animacji, które „wiszą” w powietrzu, a sam telewizor harmonizuje się z wnętrzem.

Czas na film? Dzięki specjalnej kurtynie przezroczystość zostanie zastąpiona soczystą czernią. Przezroczyste ekrany od wielu lat próbują przebić się do mainstreamu, natomiast w tym roku LG pokazało gotowy produkt konsumencki.

source: vergemotorcycles.com
source: vergemotorcycles.com

TS PRO California, czyli elektryczny superbike od Verge!

Verge TS Pro to przyszłość motocykli elektrycznych. Konstrukcja, zasięg, szybkość i najwyższa prędkość ładowania sprawiają, że TS PRO California Edition jest naprawdę atrakcyjnym pojazdem do transportu na dwóch kołach. Sam projekt jest godny uwagi, jeśli nie urzekający.

Prędkość max: 200 km/h
0–100 km/h: 3.5s
Zasięg: do 350 km

1000 Nm – ta liczba powinna powiedzieć Wam już wszystko, ale… to nie wszystko! Innowacyjny silnik tylnego koła TS PRO składa się z dwóch obręczy, wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnętrzna obręcz jest przymocowana do głównego podwozia roweru za pomocą czterech wahaczy i pozostaje przez cały czas nieruchoma.

Motocykle elektryczne Verge to przede wszystkim innowacja architektury napędu. Silnik przeniesiony na tylne koło tworzy miejsce na cały zestaw akumulatorów. Eliminuje również wszystkie niepotrzebne ruchome części, przygotowując grunt pod zupełnie nową erę motocykli.

source: Belkin
source: Belkin

Iphone Smart Stand, który śledzi Twój ruch!

Belkin Auto-Tracking Stand Pro to pierwsze akcesorium korzystające z możliwości technologii DockKit od Apple. Dzięki DockKit stand Belkin zmienia położenie iPhone’a, utrzymując nas w kadrze w ogromnym zakresie ruchu. To niesamowite nowe akcesorium oznacza, że możesz swobodnie poruszać się przed kamerą, niezależnie od tego, czy kręcisz najnowsze trendy na TikToku, czy po prostu nadrabiasz zaległości w rozmowie wideo. Jesteś twórcą internetowym? To coś dla Ciebie!

source: KIA
source: KIA

Modułowe elektryki KIA prosto z filmów Science Fiction

KIA zaskoczyła na CES 2024, prezentując koncepcyjne modele elektrycznych samochodów dostawczych zaprojektowane w myśl Platform Beyond Vehicle. Marka ma nadzieję wprowadzić na rynek pojazdy PBV wyposażone w wymienne moduły panelu nadwozia, umożliwiające szeroką personalizację. Przekształcenie furgonetki w niedrogiego pickupa? To możliwe!

Pomysł jest prosty: koncepcje PV1PV5 i PV7 to w rzeczywistości trzy rozmiary elektrycznych podwozi z kabiną, z których wszystkie można następnie przekształcić w szeroką gamę typów nadwozia. Wystarczy wymienić moduły montowane za kabiną. W ten sposób taksówka może następnie stać się pickupem, dostawczym vanem, wahadłowcem, pojazdem rekreacyjnym lub – jak ma nadzieję marka – autonomiczną robotaxi.

Spodobał Wam się ten artykuł? Szukajcie The ARQ w social mediach i nie zapomnijcie oglądać nas na YouTube!