TP–7 od Teenage Engineering, czyli naprawdę uroczy dyktafon!

source: Teenage Engineering

Jeżeli nie obserwujecie jeszcze marki Teenage Engineering, to koniecznie musicie nadrobić straty. Szwedzka firma projektowa, która stworzyła różne dziwne i piękne gadżety w stylu retro, zaprezentowała właśnie kolejną nowość. TP-7 to rejestrator terenowy przeznaczony do przechwytywania dźwięku podczas wywiadów, samplowania dźwięków w naturze, nagrywania występów muzycznych lub przechwytywania notatek głosowych. TP-7 jest retro tylko z wyglądu, ponieważ jego środek naszpikowany jest najnowszą technologią audio. Technologia na bok… musicie przyznać, że jest naprawdę uroczy!

source: Teenage Engineering
source: Teenage Engineering

Nagrywanie dźwięku to w naszej branży podstawa. Istnieją myśli, idee i fragmenty, które – dla dobra ludzkości oczywiście – musimy nagrywać i móc do nich wracać. TP-7 został stworzony właśnie do tego celu. Już na pierwszy rzut oka widać, że szwedzki design house zaprojektował to urządzenie w każdym szczególe, aby robić tylko jedną rzecz i robić to dobrze.

TP–7 idealnie leży w dłoni i pozwala palcom w naturalny sposób przejąć kontrolę.

Palec wskazujący uruchamia szybkie przewijanie do przodu, a środkowy palec przewija do tyłu. Twój kciuk nagrywa notatkę, mały palec wybiera tryb. Na przykładzie urządzenia można doskonale sprawdzić, czy design jest funkcjonalny. Jak się okazuje TP-7 nie tylko uroczo wygląda jako gadżet, ale i świetnie sprawdza się, jako narzędzia codziennego użytku.

Koniec piekła transkrypcji!

Wywiady, repo to w naszej pracy codzienność. W 90% przypadków posługujemy się telefonem, aby następnie pilnie i skrupulatnie tworzyć treści. Jeżeli kiedykolwiek doświadczyliście procesu ręcznej transkrypcji nagranej mowy na tekst, to wiecie, co mamy na myśli. Jedną z najważniejszych cech TP-7 jest jego zdolność do usprawnienia procesu przekształcania dźwięku w tekst. Wystarczy, że podłączymy telefon do TP–7, otworzymy aplikację TP–7 i naciśniemy przycisk transkrypcji. Tyle!