Lamborghini Revuelto – Hybryda V12 z przyszłości!

lamborghini.com

Lamborghini to marka, która stawia na emocje. Jej historia rozpoczyna się przecież od tego, że Ferruccio Lamborghini chciał coś komuś udowodnić. Mamy 2023 rok. Po 60 latach 'Lambo’ pokazuje nam swoje najnowsze dzieło o nazwie Revuelto. Z języka hiszpańskiego 'mieszany’ i od teraz hybrydowy. Przed Wami zelektryfikowany potwór V12 o mocy 1015 KM.

lamborghini.com

From now on!

Slogan promocyjny to również gra słów. Revuelto to pierwszy super sportowy samochód hybrydowy HPEV (High Performance Electrified Vehicle). Dzięki Revuelto Lamborghini ustanowiło nowy punkt odniesienia w zakresie osiągów, technologii pokładowej i przyjemności z jazdy. 'From now on’ oznacza również 'podłączony’. I tak, Revuelto to pierwsze 'duże’ lambo, które może poruszać się w trybie elektrycznym.

Układ napędowy to zupełnie nowy 12-cylindrowy silnik spalinowy z trzema silnikami elektrycznymi o dużej gęstości i przełomową poprzeczną dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Sylwetka Revuelto honoruje tradycję poprzez kultową linię pojedynczą biegnącą wzdłuż nadwozia oraz ostro wyrzeźbione linie tworzące zaawansowany technologicznie kształt. Nowe V12 zostało przepięknie wyeksponowane w tylnej części nadwozia.

lamborghini.com

Interior

Od dawien dawna, Lambo tworzy wnętrza swoich samochodów według filozofii „Feel like a pilot”. Siedzimy przecież we wnętrzu super samochodu, który ma przełamywać bariery. Wszystko jest tu skoncetrowane na kierowcy oraz płynnym połczeniu z maszyną. Znajdziemy tu nową kierownicę oraz system multimedialny. Tym razem, wyświetlacz znajduje się również po stronie pasażera.

Let’s talk 'tech’

Revuelto to przede wszystkim osiągi. Lamborghini deklaruje 2.5 s. do pierwszej setki oraz prędkość maksymalną ograniczoną do 350km/h. Interesujące jest również to, co skrywa się pod futurystyczną sylwetką Lambo. Innowacyjny monocoque z włókna węglowego oraz przednia struktura z kutych kompozytów. Idąc dalej nadwozie z włókna węglowego, aluminiowe drzwi oraz termoplastyczne zderzaki.

Na koniec zobaczcie, jak powinny wyglądać reklamy samochodów. Już od dłuższego czasu marka Lamborghini wyznacza trendy również w komunikacji ze swoimi odbiorcami.