Zobacz zwiastun „Nosferatu” 2024 – Bill Skarsgård, jako Hrabia Orlok jest przerażający!

nosferatu, kino, zwiastun
source: Focus Features

Nosferatu” to gotycki horror o obsesji w reżyserii Roberta Eggersa. Jak dla nas, wizjonera, który 'potrafi’ w tym gatunku naprawdę sporo. Udowodnił to między innymi filmem „Wiedźma” który posiadał nie tylko klimat grozy, ale był też niezwykle oryginalny pod względem muzyki, dialogu i… zakończenia! Właśnie takie odważne i niepokojące zakończenia powinien mieć każdy horror! Jeżeli nie oglądaliście, to gorąco zachęcamy.

W pierwszym zwiastunie „Nosferatu” słyszymy dźwięk bijącego zegara, niepokojące demoniczne chóry, napisy, które wyświetlają się z charakterystycznym drganiem i… pierwsze spojrzenie na Hrabiego Orloka. Tytułowy wampir odgrywany przez Billa Skarsgårda jest przerażający!

W krótkiej scenie Hrabia nawiedza Ellen Hutter (Lily-Rose Depp), która stoi sparaliżowana w przerażeniu. Oczy wampira płoną niczym ogniem, a tuż przy nim stoją dwa „piekielne” psy. W ostatnie bicie zegara słychać hrapliwy oddech Wampira.

W obsadzie filmu zobaczymy m.in. Nicholasa Hoult, Lilly-Rose Depp oraz Billa Skarsgårda w rolil tytułowego wampira. Wizerunek aktora skomentował ostatnio sam reżyser, który zapowiada obraz prawdziwej grozy:

„Bill bardzo schudł. Zmienił się tak bardzo, że nie wiem, czy ludzie go rozpoznają. Można dostrzec go w makijażu Pennywise’a, ale tutaj nie widać go wcale. Pracował z trenerem wokalnym, aby obniżyć swój głos o oktawę. Ludzie mogą pomyśleć, że użyliśmy efektów komputerowych, ale to jest w pełni jego zasługa.”

Nosferatu” to gotycka opowieść o obsesji pomiędzy młodą kobietą a zauroczonym w niej przerażającym wampirem, wywołującym niewypowiedziany horror. W kinach już w grudniu 2024.