Nowy rok na chill’ku – Czyli… najlepsze filmy 2023 'po’ lub 'na’ imprezie!

Jeżeli należycie do osób, które po całym roku mają dość, chcą wrzucić na luz i coś obejrzeć lub po prostu skończyliście 30 lat, to przygotowaliśmy dla Was propozycje dobrego kina i seriali z 2023 roku w kilku kategoriach. Popcorn, czipeski i dryneczek jest? No to lecimy!

„Mów do mnie” (Horror)

Zacznijmy mocnym akcentem. Jeden z najlepszych horrorów, jaki obejrzeliśmy w tym roku to „Talk to me”, czyli „Mów do mnie” w reżyserii braci Philippou. To bardzo ambitny i oryginalny obraz, który przerazi Was do szpiku kości. Już sam zwiastun jest bardzo intensywny, ale jeżeli zdarza Wam się zastanawiać, co czeka nas ‚po drugiej stronie’, to warto poświęcić te 1,5h.

Ciekawostką może być fakt, że obraz miał bardzo okrojony budżet, a pomimo tego wygląda genialnie. Po drugie powstawał w pandemii i został nakręcony przez Youtuberów. Tak dobrze przeczytaliście! W filmie grają praktycznie sami znajomi młodych filmowców, a większość dużych studio filmowych chciała zrobić z filmu typową sztampę o głupich nastolatkach. Na szczęście twórcy byli nieugięci. Zgarnęli mnóstwo nominacji na prestiżowych festiwalach filmowych i ostatecznie weszli we współpracę ze studio A24. Uwierzcie nam… warto!

source: Amazon

„Reacher” (Serial)

Reacher miał tak naprawdę premierę w 2022 roku, ale głośno o tym serialu zrobiło się w sumie w 2023, ponieważ właśnie wylądował jego drugi sezon. Naszym zdaniem warto nadrobić. Reacher to serial akcji, kryminał i lekkie kino w jednym. Opowiada historię byłego żołnierza, który zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo.

Być może niektórzy z Was kojarzą adaptację z Tomem Cruisem w roli głównej. Choć Tom się bardzo starał i pierwsza część filmu była naprawdę 'OK’ to niestety aktor nijak pasował do książkowego oryginału. Jack Reacher z „Poziomu Śmierci” autorstwa Lee Childa to człowiek niedźwiedź, który od dziecka wyznaję zasadę łamania kończyn ludziom, którzy łamią zasady w ogóle. Alan Ritchson naprawdę robi robotę i wiernie odgrywa mściciela, który pomaga zaprowadzić porządek w niewielkiej miejscowości. „America! Fuck Yeah!”

source: Toho

„Godzilla Minus One” (Science-Fiction)

Jeżeli myśleliście, że polecimy Wam Rebel Moon to niestety. Chociaż wielka jaszczurka i ambitne kino nie ma prawa iść w parze, to jednak Godzilla Minus One zaskoczył cały świat. Jeszcze w kinach, ale już za chwilę film pojawi się na platformach streamingowych. Oprócz świetnej ekranizacji, która nawiązuje do oryginału, dostajemy tu kino, które chce się oglądać. Powojenna Japonia, dramat ludzki i napromieniowane monstrum, które pojawia się tylko po to, aby niszczyć. GMO (heheszki za skrót) to film o nadziei na lepsze jutro. Idealnie w nowy rok!

source: Universal Pictures

„Oppenheimer” (Dramat)

Na papierze mogłoby się wydawać, że to tylko biografia i tak, film opowiada kluczowe momenty z życiorysu jednego z najsłynniejszych fizyków w historii, ale Robert Oppenheimer był kimś znacznie ważniejszym. Przyznajcie się bez bicia… kto z Was zna historię powstania bomby atomowej? No właśnie!

Christopher Nolan i Cillian Murphy? To nie mogło się nie udać. Przygotujcie się na kino mistrzów, ponieważ obraz, historia i udźwiękowienie Oppenheimera to crème de la crème. Jeżeli chcecie przed obejrzeniem przeczytać naszą recenzję to zapraszamy tutaj!

source: Paramount Pictures

MI – Dead Reckoning Part One (Akcja)

Trzeba przyznać, że Tom starzeje się, jak wino. Najnowsza odsłona Mission Impossible to fenomenalne kino akcji. Co więcej, pojawiają się nowe twarze i czuć tu dobry powiew świeżości. Po drugie Tom jedzie na motorze, po to, aby skoczyć z klifu, po to, aby spadać w przepaść, po to, aby włączyć spadochron, po to, aby wylądować przy pociągu i to wszystko na serio! W sensie naprawdę się to wydarzyło, zostało sfilmowane i jest to fakt autentyczny! „Welcome to Mission.”

Honorowe wspomnienia!

Wiadomo… my wybieramy, ale to nie jest tak, że tytułów nie było więcej. 2023 miał jeszcze kilka perełek!

Twórca (Sci-Fi)

W przyszłości, podczas wojny między ludźmi, a siłami sztucznej inteligencji, były agent sił specjalnych zostaje zwerbowany do wytropienia i zabicia Twórcy, nieuchwytnego architekta zaawansowanej AI, który opracował tajemniczą broń, mogącą położyć kres wojnie – i ludzkości.

Czas Krwawego Księżyca (Kryminał)

Martin Scorsese powraca z ponad 3-godzinnym kryminałem, w który opowiada historię walki z plemieniem Osagów. Wszystko przez chciwość. W rolach głównych Leonardo Di Caprio, Robert De Niro, Lilly Gladstone i Brandan Fraser.

Flash (Sci-Fi)

Było sporo krytyki, ale naprawdę na Flash’u można się pośmiać i poczuć nutkę nostalgii, kiedy Michael Keaton wraca, jako Batman. Flash w reżyserii Andy’ego Muschietti to wybuchowa mieszanka, w której Ezra Miller jest zaskakująco normalny.