MyHarp.pl – Harfa, czyli najbardziej oryginalny instrument na świecie!

Biinharfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

Jeżeli chcecie rozpocząć przygodę z najbardziej oryginalnym instrumentem na świecie, to MyHarp.pl jest idealnym miejscem na start. Dlaczego? Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję poznać Martę oraz Mateusza, którzy bardzo skutecznie promują ten nietuzinkowy instrument oraz kulturę i historię, która go otacza.

MyHarp powstało dla harfistów i wszystkich miłośników harfy. To miejsce, w którym znajdziecie niezbędną wiedzę oraz ciekawostki na temat tego instrumentu.

Marta to niezwykle utalentowana harfistka. Od prawie 30 lat gra na harfie. Swoją naukę rozpoczęła w Warszawie, a następnie kontynuowała ją w Monachium, Katowicach i Londynie w klasach m.in. prof. Helgi Storck i prof. Ieuana Jonesa. Ponadto Marta może pochwalić się dyplomem Master of Performance oraz tytułem doktora sztuki.

harfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

harfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

Mateusz, choć z profesji jest skrzypkiem, w MyHarp odpowiada za rozwój oraz promocję strony i społeczności MyHarp. W social media znajdziecie mnóstwo ciekawostek oraz rolki, na których Marta gra na harfie utwory Rammsteina, Guns’N’Roses oraz Queen. Zobaczcie sami!

Harfa dla każdego?

Silna relacja harfy z kobiecością związana jest zarówno z delikatnym brzmieniem i wysokim rejestrem instrumentu, jak i z gestykulacją pełną gracji. Bliższą kobiecie niż mężczyźnie. To nie znaczy, że panowie na harfie nie grają.

Dźwięki, które wydaje ten niezwykły instrument, są kojące dla naszych uszu. Ostatnio bardzo popularna stała się nauka gry na tym instrumencie, właśnie na własny użytek i właśnie m.in z tego powodu. Co to znaczy? To znaczy, że wystarczy naprawdę niewiele, aby w zaciszu swojego domu wydobywać pierwsze melodie na własnej harfie, która zadba o nasze dobre samopoczucie. MyHarp.pl to oczywiście sklep internetowy, w którym możecie znaleźć swój pierwszy wymarzony instrument, ale nie tylko!

Marta i Mateusz tworzą społeczność, uczą grać, słuchać, prowadzą sklep on-line, stacjonarny salon harfowy, organizują warsztaty, a nawet wynajmują harfy.

Jeżeli harfa kojarzy Wam się z wielkim instrumentem to tak, są harfy koncertowe, które do windy w bloku mogą się nie zmieścić. To nie znaczy natomiast, że nie znajdziecie instrumentu w sam raz dla siebie.

Camac Harps

Warto zaznaczyć, że MyHarp jest jedynym dystrybutorem harf francuskiej marki Camac. Każdy element instrumentów wytwarzany jest w Europie, wykorzystywane drewno jest selekcjonowane przez specjalistów, a części mechaniczne składane są ręcznie. To pozwala zagwarantować najwyższą jakość.

Ponadto cała filozofia firmy Camac okazała się bardzo bliska założeniom MyHarp. Chęć propagowania harfy, pomoc młodym artystom, tworzenie festiwali i całej społeczności harfowej jest tym, co pragniemy przenieść na polski grunt, a z pomocą Camac Harps stało się to możliwe.

harfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

harfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

harfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

harfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

harfa gra na harfie wynajem harfistów myharp

Jak to wychodzi w praktyce? Marka organizuje w okresie letnim kursy wakacyjne. Wiecie, takie MyHarp Summer Masterclass. Podczas kursu możecie brać udział w zajęciach z doświadczonymi harfistami.

Chcecie rozpocząć przygodę z najbardziej oryginalnym instrumentem na świecie? Koniecznie zajrzyjcie na stronę MyHarp.pl i poznajcie bliżej Martę i Mateusza w social mediach. Jeżeli uważnie przeczytaliście nasz edytorial, to rozumiecie, że świat potrzebuje obecnie harfistów!