NUDA W CERAMICE?! BZDURA! – Poznajcie markę AVANT

Czy wiecie, że ceramika jest nazywana przez niektórych 'zegarem archeologii’? Na przestrzeni wieków była wyznacznikiem rozwoju, zmieniających się trendów i kultury. To dzięki różnym odmianom ceramiki archeologowie mogli poznawać przeszłość oraz tradycje cywilizacji, ponieważ ceramika była i jest, nieodłączną częścią naszego życia.

Jak to wygląda dzisiaj? Jak wygląda nowoczesne wydanie 'sztuki’ znanej od tysięcy lat? Oczywiście unowocześniła się sama technologia wytwarzania, zdobienia oraz forma. Do tych wszystkich refleksji doszliśmy, natrafiając na firmę AVANT, która jako jedyna w Polsce realizuje własną produkcję z wszystkimi jej etapami. Od ponad 26 lat firma zajmuje się produkcją kubków, filiżanek i innych wyrobów ceramicznych z nadrukami.

Avant był pierwszą firmą w Polsce, która zajmowała się drukami reklamowymi na ceramice. Dziś klienci wybierać mogą spośród ponad 100 modeli dostępnych w 25 kolorach!

Polski projekt I wykonanie!

Dlaczego AVANT zwrócił naszą uwagę? Ponieważ firma ściśle współpracuje z projektantami i promuje polskie wzornictwo. Duet KABO&PYDO tworzą: Katarzyna Borkowska i Tomasz Pydo. Nasz magazyn, oczywiście jak sroki, zwrócił uwagę najpierw design sam w sobie. Zmieniający się styl życia sprawia, że nawet od kubka i filiżanki oczekujemy więcej. Firma AVANT stworzyła unikatową kolekcję kubków o niepowtarzalnym designie, ergonomicznych uchwytach oraz denkach umożliwiających spływanie wody podczas mycia w zmywarce. Bomba!

All you need is… #form

Warto wspomnieć, że wiele z czynności, podczas procesu produkcji, jest wykonywana ręcznie, co nadaje marce cech prawdziwej manufaktury. Kolejną charakterystyczną cechą produktów AVANT jest kolorystyka. To właśnie kolor wyraża styl życia i identyfikuje. Kiedy połączymy wzornictwo, funkcjonalność i kolor, to sukces jest tylko kwestią czasu. Projekt kubka Woody zdobył aż 3 wyróżnienia podczas targów REMA DAYS 2020. Nic dziwnego, dokładnie ten projekt zwrócił naszą uwagę na samym początku. Jest to pierwszy projekt, w którym połączono ceramikę z naturalnym drewnem. Projektanci inspirowali się 'kawai tsugite’, czyli japońską sztuką łączenia drewna bez użycia dodatkowych elementów.

Jeżeli uważacie więc, że 'kubek na prezent’ odszedł do lamusa, to znaczy, że nie trafiliście jeszcze na markę AVANT. Koniecznie zajrzyjcie na ich stronę internetową i zakochajcie się w ceramice użytkowej na nowo!

AVANT WEBSITE