Niewiadomska.ilu – Czyli Patrycja Niewiadomska zaprasza!

Patrycja miała dostać miejsce na stronie naszego magazynu już dawno temu, ale jakoś wstydziliśmy się napisać. Są artyści, ilustratorzy i dizajnerzy, którzy zwyczajnie inspirują również nas… artystów, ilustratorów i dizajnerów. Autorskie ilustracje niewiadomska_ilu zwróciły naszą uwagę kolorystyką, dbałością kreski i nietuzinkowym podejściem do portretów.

„Z pewnością nie będę oryginalna, przyznając, że od zawsze fascynowało mnie rysowanie. Na szczęście ta pasja towarzyszy mi do dziś, stając się nie tylko formą wyrazu, ale również moim sposobem na życie.”

To bardzo częsty scenariusz, ale ilustrowanie użytkowe, które połączymy z projektowaniem graficznym to już zupełnie inna bajka. Patrycja bardzo dobrze odnajduje się w łączeniu tych dwóch światów, ponieważ na co dzień pracuje w warszawskiej agencji marketingowej GoldenSubmarine.

Jej prace to przede wszystkim kolory! Instagram jest też bardzo dobrym przykładem kolażu, który pięknie pokazuje progress artystki i tak naprawdę jej spójność.

„Uwielbiam kolory w swoich pracach, co jest zaskakujące, ponieważ zaczynając przygodę ze sztuką, preferowałam jedynie ołówek i węgiel. Szczególnie upodobałam sobie twarze.”

Patrycja łączy tradycyjną sztukę ilustrowania z digitalem i to też można zauważyć, ponieważ pomimo energetycznych kolorów i dynamiki, jej ilustracje są wciąż „rysunkowe”. W zdecydowanej większości ilustracji znajduje się motyw około ludzki. Jak sama twierdzi, człowiek jest głównym elementem jej twórczości, a twarze i ciała potrafią być bardzo inspirujące.

Warto również wspomnieć o autorskich ilustracjach dla Kasi Nosowskiej, które zdobią jej najnowszą książkę „Nie mylić z miłością”. Patrycja miała pełną swobodę w interpretacji tekstu, co przełożyło się na powstanie 30 ilustracji, w tym okładki.

„Praca z tekstem daje mi ogrom możliwości. Moja wyobraźnia ucieka wtedy na szerokie wody. To jest niebywałe, jak mózg potrafi być kreatywny w połączeniu z treścią. Lubię ten stan.”

Mamy nadzieję, że po obejrzeniu naszego edytorialu już dawno obserwujecie Patrycję na instagramie. Tym samym, pomóżcie docierać nam do nowych artystów i tworzyć magazyn „dla estetów i bez bzdetów” tj. bez reklam!