Adam na naszym radarze był już od dawna. Co jakiś czas ‘wpadaliśmy’ na jego prace, blogowe wpisy o brandingu i technikach w ilustracji. W lutym chcielibyśmy przybliżyć Wam sylwetkę polskiego projektanta, który talentów ma wiele. Współpracował z Cezikiem, Bankiem ING, projektował mapę piwa dla browaru Żywiec, wykorzystując do tego balsę, plastikowe butelki i masę dentystyczną do odlewów. Zaprojektował też maszynę latającą Leonarda Da Vinci, tak więc CV jest na piątkę z plusem.
Pracuję jako grafik i ilustrator od ponad 10 lat, ale kojarzę, że moja przygoda z rysowaniem trwa właściwie od zawsze. Moim konikiem jest digital painting, ale lubię maczać palce w innych technikach
W swoim procesie twórczym Adam bardzo często wykorzystuje modele 3D, makiety oraz fotografię. Co więcej, jedne z jego najbardziej znanych prac zostały wykonane na płótnie metodą klasyczną. To sprawia, że mamy do czynienia z niezwykle utalentowanym artystą, który od dłuższego czasu dzieli się wiedzą z zakresu rysunku cyfrowego.
Humor w parze z profesjonalizmem
Obserwując jego osobę oraz prace mamy wrażenie, że z Adamem polubilibyśmy się jeszcze przed pierwszym piwem. W jego ilustracjach jest pewien dystans i zabawa formą. Sam twierdzi, że praca ilustratora na zlecenie kojarzy mu się z profesjonalnym zabójcą. Chodzi oczywiście o szybkie i bezproblemowe wykonanie najtrudniejszych zleceń.
Motyw rozpadu, GŁOWy i światło
Podczas wystawy na jednej z konferencji GrafConf, jedna spośród kilku ilustracji zwróciła naszą szczególną uwagę. Krwisto czerwona głowa, uformowana z bandaży, która była w pewnym stanie rozpadu. Tak wiemy, brzmi to hardcorowo, ale nie ma tam ani grama gore. Obraz wykonany na płótnie jest według nas jedną z ciekawszych wizji projektanta. Pokazuje też, jak umiejętnie Adam posługuje się światłem oraz cieniowaniem. Koniecznie odwiedźcie jego stronę internetową oraz media społecznościowe. Oczywiście zachęcamy Was również do zapisania się na warsztaty rysunku cyfrowego, które Adam prowadzi pod szyldem 'Pełna Barwa’.
Adam Lapko Website
Profil Behance
SPREAD THE ARQ!
Dziękujemy za zaangażowanie i konsumpcję naszych treści.
Podziel się THE ARQ z innymi świadomymi odbiorcami poprzez social media.