Cosmic Eye – Rzeźba, gadżet czy dzieło sztuki?

Source: Robert Spillner

Cosmic Eye to sferyczno-kinetyczna rzeźba, która jednym ruchem ręki zapewni nam piękne i nieskończone wzory. Wypełniony przezroczystą cieczą i magicznymi cząsteczkami, swoim ruchem przypomina obracające się galaktyki lub obrazy przypominające te, wykonane przez satelity pogodowe. Autorem Cosmic Eye jest Robert Spillner, artysta oraz inżynier z Niemiec. Już jako dziecko odczuwał głęboką fascynację mechaniką.

„Podążając za pierwotną iskrą łączenia inżynierii ze sztuką, chciałem stworzyć nie-cyfrową grafikę, która zmieniałaby się w czasie i nieustannie tworzyła estetyczne wizualizacje. Pewnej nocy oświeciło mnie, że powinienem użyć molekuł zamiast części mechanicznych.”

cosmic eye magazyn The ARQ gadżet
Source: Robert Spillner

Odskocznia od cyfrowego świata

Czy zwróciliście uwagę, że 'nowoczesny’ człowiek odpoczywa z telefonem w ręku. Przeglądanie sieci, social mediów lub oglądanie wideo stało się synonimem relaksu. To właśnie świat podobnych absurdów sprawił, że doceniamy wynalazki, jak Cosmic Eye, jeszcze bardziej.

Ten wyjątkowy gadżet z kampanii na Kickstarterze to coś więcej niż zabawka na chwilę. To w pewnym sensie małe dzieło sztuki dla osób, które cenią sobie estetyzm, spokój i rzemiosło. Cosmic Eye możemy obracać, przechylać lub potrząsać. Specjalnie opracowane przegrody przepływowe wewnątrz obudowy wprawią ciecz w ruch. Zrelaksowani? Wystarczy kilka minut, aby cząsteczki opadły na ziemię, a komora zmieniła się w przezrocze.

Source: Robert Spillner

Co sądzicie o takim wynalazku? Chcecie weprzeć wynalazek Roberta? Zajrzyjcie na stronę jego projektu w serwisie Kickstarter.

Jeżeli podoba się Wam estetyka naszego magazynu oraz brak reklam to nie zapomnijcie śledzić nas w social mediach. Tworzymy nietuzinkowe reportaże oraz felietony, które skupiają się na wartościowych treściach.