Car Thing od Spotify – Biblioteka świata dla aut 'retro’

Photo: Spotify

Przyznajcie się, że też nie słyszeliście o nowym wynalazku Spotify? Car Thing to inteligentny mini odtwarzacz, który pozwala na dostęp do biblioteki Spotify w samochodzie, który jest bardziej 'retro’. Co to znaczy? Do tej pory Spotify było dostępne za pomocą Apple CarPlay lub Android Auto. Istniała również możliwość tzw. Mirror Link, ale tu ograniczenia były już spore. Car Thing to osobne urządzenie, które montujemy na desce rozdzielczej, łączymy z telefonem i voila!

Pamiętacie czasy, kiedy te małe, chińskie radyjka kupione na targu były niczym gadżety z filmu o agencie 007? Pewnie nie zdajecie sobie nawet sprawy, ile warsztatów samochodowych mogło funkcjonować dzięki takim wynalazkom?

Odczucia na temat tego małego odtwarzacza od Spotify są podobne, z tym że Car Thing jest naprawdę 'smart’. Jedyny warunek to konto Spotify Premium. Wystarczy, że połączymy urządzenie z telefonem, a następnie użyjemy zasilania samochodu.

Photo: Spotify
Photo: Spotify

Design

Jak tego używać? Pytaj, dotknij, obróć lub przesuń palcem, aby uzyskać dostęp do swoich ulubionych utworów, wykonawców, list odtwarzania i podcastów. Car Think wyposażono w 4″ dotykowy wyświetlacz, ale i 4 programowalne przyciski, przycisk 'home/back’ oraz kółko. Rozwiązanie podobne do tego, które znamy ze starych iPodów. Obsługa jest bardzo intuicyjna i pozwala zapomnieć o telefonie, co jest chyba głównym założeniem tego urządzenia. A co Wy sądzicie? Kupilibyście taki wynalazek? Na razie urządzenie jest dostępne w USA w cenie $89.99.