WATTS TO FREEDOM – Oto Nowy Hummer EV!

Chyba nie ma zbyt wiele osób, które na pytanie o najbardziej bojowy wóz na świecie, nie odpowie jednogłośnie: Hummer! Ten legendarny pojazd doczekał się właśnie kolejnego wcielenia, a lista nowości oraz design pojazdu wprowadza koncern GMC w przyszłość. Acha… Hummer ma teraz 1000 KM i jest pojazdem elektrycznym.

ICONIC DESIGN

Zacznijmy od designu, bo nowy Hummer wygląda naprawdę imponująco! Nadal jest bojowy, ale ma również wszystkie cechy, które charakteryzują innowacyjne konstrukcje. Projektując wygląd nowego Hummera, inspirowano się podróżami 'między planetarnymi’. Tak, dobrze przeczytaliście! Coś w tym jest, bo mamy do czynienia z prawdziwym pokazem nowoczesnego designu oraz najnowszych technologii. Charakterystyczny, 6-kratowy grill, jest teraz podświetlany w technologii LED i potrafi komunikować status ładowania pojazdu. Znajdziemy tu również modularny dach oraz kultową, niemalże pionową szybę przednią.

WATTS TO FREEDOM

Niektóre elementy specyfikacji brzmią naprawdę nieziemsko. Elektryczne monstrum będzie przyspieszać do setki w około 3 sekundy, a jego maksymalny moment obrotowy może wynosić nawet 15 000 Nm. Są to parametry niespotykane nawet w największych pojazdach ciężarowych na świecie. Oczywiście to wszystko będzie do osiągnięcia w ciszy motoru elektrycznego i luksusowych warunkach, jakie znajdziemy wewnątrz kabiny.

CRABWALK

Osiągi jednostki napędowej to dla Was mało? W takim razie przejdźmy do zawieszenia. GMC wyposażyło najnowszego Hummer’a w nieziemski napęd na wszystkie koła, w którym wszystkie będą skrętne. Oczywiście poprawi to manewrowanie i prowadzenie tej bestii w zakrętach, ale prawdziwą innowacją jest funkcja 'CRABWALK’, która pozwala Hummerowi na poruszanie się po przekątnej.

EXTRACT MODE

Specjalne 35″ opony, zaprojektowane przez markę Goodyear, mają zaoferować idealny balans pomiędzy prowadzeniem po cywilnych nawierzchniach, a prawdziwych bezdrożach. Oprócz wielkich kół i ogromnego prześwitu Hummer wyposażony został w funkcję 'EXTRACT MODE’, która uniesie pojazd o kolejne 15 cm.

ULTRAVISION

Kolejne wykorzystanie technologii to system kamer o skromnej nazwie 'ULTRAVISION’. Chodzi tu o monitorowanie nie tylko przestrzeni wokół pojazdu, ale również jego podwozia, co może być niezwykle przydatne podczas poruszania się w terenie.

Dlaczego Hummer EV jest tak ekscytujący? Ponieważ w pewnym sensie jest pojazdem nie z tej ziemi, co pozwala na powitanie elektromobilnej przyszłości w zupełnie nowym wymiarze.

Co więcej, Hummer EV stał się właśnie konkurencją nr 1 dla Cybertruck’a od Tesli, ale czy nie właśnie o to chodziło? Elon Musk nigdy nie ukrywał, że chodzi mu o przyspieszenie procesu odejścia od paliw stałych i zmobilizowanie konkurencji.

Jeśli podoba Ci się nasz content, dbałość o szczegóły oraz przejrzysty layout magazynu pozbawiony reklam to pamiętaj o polubieniu profilu THE ARQ w serwisach Facebook oraz Instagram. #odbierajświadomie