Design ARQ Miesiąca – Ewelina Gąska

Ewelina Gąska to taka prawdziwa artystka z krwi i kości. Sama reklamuje się jako multidyscyplinarna projektantka i ilustratorka z Warszawy. Na naszym radarze pojawiła się już bardzo dawno temu. Głównie za sprawą różnorodności jej prac, elastycznego talentu oraz świetnego wyczucia w projektowaniu.

Z wykształcenia jest magistrem sztuki, a przygodę z projektowaniem zaczęła tak naprawdę po studiach. W projektowaniu graficznym używa przede wszystkim komputera, natomiast na początku jej drogi nie było jeszcze tak wielu narzędzi oraz oprogramowania dla tej sztuki, co sprawiło, że na początku swojej kariery musiała wielu rzeczy nauczyć się sama.

Chcesz na kogoś liczyć, licz na siebie!

W jej portfolio znajdziecie wiele projektów, które powstały z inspiracji, pasji i tak naprawdę na własne potrzeby. Dopiero później okazywały się strzałem w dziesiątkę i generowały nowe kontakty i zlecenia.

Wymyślałam sobie zadania i dzięki temu trenowałam i uczyłam się jak łączyć typografię, kolory układy, formy. Wymagało to dużej cierpliwości i dyscypliny. Sprawiało mi to wielką przyjemność i tak jest do dziś

Jednym z pierwszych projektów, na które zwróciliśmy uwagę była seria 'abstraktów’. Kontrastowe i minimalistyczne grafiki, pełne geometrycznych form były tak naprawdę interpretacją słynnych obrazów. Wytrawne oko dostrzeże w nich autoportret Van Gogh’a, Dziewczynę z perłą od Vermeer’a i wiele innych.

Kolejnym przykładem, który zdradza zamiłowanie do neonowych palet to identyfikacja aplikacji 'Fuszki’. Dzięki tej prostej apce, możemy zapisywać i analizować zlecenia, czas oraz stawkę, co pozwala na łatwe określenie własnej stawki godzinowej.

Nie tylko ilustracje

Ta niezwykle zdolna projektantka z Warszawy czuje się świetnie nie tylko w ilustracji czy tradycyjnej formie plakatu. Postanowiliśmy wyróżnić jej sylwetkę, ponieważ wg nas, to właśnie branding pokazuje, jak wiele potrafi. Jeżeli chociaż raz słyszeliście o warszawskiej restauracji LAS na powiślu, to macie przykład numer jeden. Wszystko w wizerunku jest wyważone, czytelne, ale nadal ciekawe. Restauracyjne aple to minimalistyczna typografia i świetne dopasowanie koloru z materiałem. Dzięki takiemu podejściu udało się stworzyć cocktail bar, który kojarzy nam się z przytulną, polską manufakturą.

Warto również wspomnieć, że prace Eweliny są już uznane na całym świecie. Ma za sobą wiele wygranych konkursów graficznych, m.in. srebro i nominację w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR. Jej prace publikowane są w polskich i zagranicznych magazynach o designie m.in.: BranD International Design Magazine, Form Magazine, IdN Magazine. W 2018 spotkaliśmy ją wśród prelegentów na konferencji GrafConf 2018, gdzie mówiła o tym, jak tworzyć kreatywne identyfikacje wizualne. Kolejnym sukcesem jest fakt, że jej prace zdobią pokoje Puro Hotels Kazimierz.

KTR 15′

Po pierwsze duże wyzwanie. Po drugie projekt, który jest prawdziwym pokazem umiejętności w posługiwaniu się kolorem i geometrią. Identyfikacja wizualna 15 edycji konkursu KTR to projekt, do którego sami wracamy raz na jakiś czas. Cicho… nie mówcie Ewelinie! W założeniu komunikacja miała nawiązywać do elementów konkursu oraz opowiadać o zmianach, jakie nastąpiły w obrębie kategorii, nagród i składów jurorskich. Efekt? Realizacja, która szybko stała się jej wizytówką.

Koniecznie odwiedźcie jej social media, a przede wszystkim profile Behance oraz Instagram. Znajdziecie tam mnóstwo inspirującego materiału! Z naszej strony to wszystko, pjona!

BEHANCE
INSTAGRAM