Wybieramy 6 inspirujących prezentów dla geek’a

Święta, święta, coraz bliżej święta! Ten okres to czas spotkań rodzinnych, wzajemnej życzliwości i oczywiście prezentów! Jeśli macie w domu fana najnowszych technologii, to mamy dla was dobrą wiadomość! W tym artykule znajdziecie 6 nietypowych i inspirujących prezentów dla waszych geeków!

Apple Watch series 5


source: apple.com

Zaczniemy od smartwatcha. Produkt, który znalazł się na pierwszym miejscu to Apple Watch series 5. Dlaczego akurat ten inteligentny zegarek jest godny polecania? Bo zadba o was jak żaden inny zegarek. Po pierwsze smartwatch sprawdza tętno użytkownika i wysyła komunikat o tym, że puls jest za wysoki albo za niski. Jeśli posiadaczowi zegarka zdarzy się upadek, po którym nie będzie się ruszał przez minutę smartwatch sam powiadomi służby ratunkowe oraz wyśle wiadomość do zapisanych kontaktów alarmowych. Teraz coś dla pań. Zegarek jest w stanie śledzić cykl miesiączkowy. Aplikacja wyśle wam powiadomienie o nadchodzącej miesiące lub o dniach płodnych. Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że smartwatch sprawdza na bieżąco natężenie hałasu w okolicy użytkownika. Dobra rada? Nie zabierajcie go na koncerty. Zegarek współpracuje tylko z urządzeniami firmy Apple. Cena? Około 2000 zł.

Ulo Owl


source: ulocam.com

Urocza sówka też może być pomysłem na prezent. Mowa o interaktywnym monitoringu domu Ulo 2.0. Pod postacią interaktywnej sowy, kryje się kamera, która wykrywa ruch i jeśli ma połączenie z internetem, od razu wysyła do właściciela nagranie z wykrytym ruchem. Poza tym Ulo pozwala także na podgląd na żywo oraz robi zdjęcia. Co ją wyróżnia? To, że podążą wzrokiem za obiektem, który się porusza. Skoro wspomniałem o wzroku, to ciekawą funkcją jest możliwość zmiany koloru oraz rozmiaru źrenic sówki. Cena to 450$, czyli w przeliczeniu około 1726 zł.

Xiaomi Electric Scooter


source: mi-home.pl

Co było bardzo modne w tym roku? Hulajnogi elektryczne. Elektryczna hulajnoga Xiaomi MiJia Electric Scooter to idealny prezent dla kogoś, kto szybko musi przemieścić się z punktu A do punktu B. Hulajnoga elektryczna to idealna alternatywa dla samochodu czy komunikacji miejskiej. Dzięki niej można uniknąć korków albo ścisku w autobusie. Elektryk od Xiaomi na jednym pięciogodzinnym ładowaniu przejedzie do 30 km, a ta przyjemność kosztuje około 1400 zł.

Nintendo Switch Lite


source: nintendo.com

Kto by nie chciał znaleźć konsoli pod choinką? No każdy by chciał! Dlatego kolejną prezentową propozycją jest Nintendo Switch Lite! Nowe dziecko wielkiego N, które jest okrojoną wersją Switcha. Nowy pstryczek jest pozbawiony kilku funkcji w porównaniu do wcześniejszego modelu. Nie można odpiąć joy-conów ani wpiąć go do stacji dokującej. Zatem jest to konsola przeznaczona do zabawy tylko w trybie przenośnym. Prezent idealny dla każdego gracza, bo biblioteka pstryczka rozrasta się coraz szybciej. Switch lite, jest dostępny w 3 wersjach kolorystycznych i został wyceniony na prawie 1000 zł.

Anki Vector Robot


source: anki.com

Przyszłość jest dziś. To znaczy, że pod choinką można znaleźć robota. Mieszczący się w dłoni robocik Vector wyprodukowany przez firmę Anki może być dobrym prezentem dla geeka albo dla fana animacji Wall-e. Domowy robot wyposażony jest w proste sensory, które pozwalają mu jeździć po mieszkaniu i wykrywać ściany przy okazji spokojnie można umieścić go na biurku, bo sensory nie pozwolą mu spaść. Pamiętacie tamagotchi? To taka nowsza i mądrzejsza wersja tej zabawki. Swoim zachowaniem czasem przypomina zwierzątko, ale niestety to gadżet o zerowych zastosowaniach w życiu codziennym. Co z tego? Halo! Można mieć swojego robota, który czasem zrobi wam zdjęcie albo pokaże, jaka jest pogoda, a nawet można grać z nim w Black Jacka. Wszystko w cenie 250$, czyli w przeliczeniu 960 zł.

Smart Garden 3


source: smart-garden.pl

Spis naszych prezentów zamykamy doniczką, która pasuje do wszystkich nowoczesnych wnętrz. Nie taką zwykłą, bo Inteligentną doniczką Smart Garden 3. Click & Grow stworzyło idealne rozwiązanie dla domowych ogrodników! Jeśli jesteś typem osoby, u której w domu ciągle coś złego dzieje się z roślinami, to doniczka idealna dla Ciebie! Smart Garden 3 to system, który sam się nawadnia oraz naświetla. W doniczce można posadzić wszystko od ziół aż po kwiaty. Rośliny dokupujemy jako wkłady nasienne, te wkładamy do doniczki i na tym kończy się rola właściciela. Raz na jakiś czas trzeba dolać wody, tyle! Cena za tę wygodę jest niewygórowana, bo smart doniczka to koszt mniej więcej 400 zł.

Propozycje, które przygotowałem powinny trafić w gust każdego miłośnika technologii i nie tylko. Może w tym roku Mikołaj przypadkiem obrabuje bank i zamiast skarpetek dostaniecie nowego Apple Watcha albo Switcha? Kto wie?

Autor: Mateusz Jamroz