TARYFA TESLA – CZYLI EVITY ZASKAKUJE PO RAZ KOLEJNY!

O zielonogórskiej sieci elektrycznych taksówek pisaliśmy już nie raz i jak się okazuje, zaskakują nas po raz kolejny. Dla przypomnienia, Evity to nie tylko flota elektrycznych taksówek. To swojego rodzaju medium, które pozwala nam bliżej doświadczyć jazdy elektrycznym autem. Najlepszy sprawdzian to przecież życie codzienne. Miasto, korki, bagaże, zakupy i te sprawy

Teraz, do wszystkich świadczonych przez markę Evity usług, doszła chyba ta najważniejsza. Z pewnością dla wszystkich, którzy po kryjomu myśleli sobie “Czemu Nissan Leaf, a nie… Tesla!” No więc nadszedł czas, kiedy możemy bliżej przyjrzeć się pojazdowi, który napędza obecnie elektromobilność na świecie.

WYŻSZY POZIOM PODRÓŻOWANIA!

Już od jakiegoś czasu Evity oferuje przejazdy najważniejszym ‘dzieckiem’ Elona Muska tj. Teslą Model 3. Kompaktowy samochód rodzinny, w którym wszystko jest, jak nie z tego świata. Dlaczego Evity zdecydowało się na taki zakup?

“W branży EV to właśnie marka stworzona przez Elona Muska wyznacza trendy wśród aut elektrycznych. Wprowadzając model Tesli do floty Evity chcieliśmy w ten sposób zapewnić naszym klientom najwyższy standard podróżowania”

Taksówki spod znaku Tesli to nadal bardzo rzadki widok. Warto podkreślić, że Evity jako jedna z pierwszych korporacji w Polsce wprowadziła do swojej floty jedno z najbardziej rozpoznawalnych aut elektrycznych na świecie. Z drugiej strony, zdaje się to być oczywistym krokiem w budowaniu i rozwoju floty opartej w 100% na pojazdach EV.

“POPROSZĘ TESLĘ NA ULICĘ…”

Aby doświadczyć przejażdżki najnowszym nabytkiem Evity, wystarczy że użyjemy aplikacji i wybierzemy z listy Teslę. Możecie się domyślać, że pomimo 3 dostępnych taksówek, zainteresowanie jest bardzo duże! Kurs jest troszeczkę droższy, ale naprawdę warto! Dlaczego?

Chociażby ze względu na komfort. Bryła modelu 3 została zaprojektowana tak, aby dostarczyć maksymalnie dużo miejsca przy zapewnieniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Nie każdy też wie, że Model 3 został okrzyknięty jednym z najbezpieczniejszych aut na naszej planecie. Po pierwsze mamy tu niski środek ciężkości, który chroni nas przed wywrotką. Po drugie, nie ma tu tradycyjnego silnika, co przyczynia się do powstania dużej strefy zgniotu.

JEDZIEMY? RACZEJ LECIMY!

Przejdźmy jednak do sedna. Jazda tym pojazdem to doświadczenie inne niż wszystko. Tesla to przede wszystkim frajda i szybkość. Design? Futurystyczny wygląd, ukryte w drzwiach klamki (na szczęście auta są białe, a klamki czarne) i kosmiczny środek.

W środku jest naprawdę wygodnie, a cały kurs to okazja do rozmowy na temat innowacyjnych rozwiązań. Nie ma tu tradycyjnych zegarów, jest jeden ekran, kierownica i… kierowca. Wszystko dzieje się za pośrednictwem ekranu dotykowego, który umieszczony jest niczym mały telewizor w skandynawskim wnętrzu.

MODEL 3 to oferta skierowana do klienta premium. Spotkanie biznesowe, kurs na lotnisko, impreza? Podróżowanie taką taksówką to swojego rodzaju ‘oświadczenie’. “Wybieram jazdę bezemisyjną, wybieram wygodę!”

Przyspieszenie? Nawet w podstawowej wersji silnikowej Tesla jest szybka jak błyskawica, a kierowcy przyznają, że przy zmiennych warunkach pogodowych trzeba pamiętać, co drzemie ‘pod maską’. Warto również wspomnieć, że Tesle są prowadzone przez najbardziej doświadczonych kierowców floty Evity, którzy stale rozwijają swoje umiejętności oraz wiedzę z zakresu elektromobilności. No właśnie zastanawialiście się, jak to wygląda z perspektywy kierowcy?

CZY ELON MUSK ZADBAŁ O TAKSÓWKARZY PRZYSZŁOŚCI?

Od samego początku byliśmy jednak najbardziej ciekawi opinii osób, które siedzą na fotelu kierowcy. Przecież Tesla to jedna wielka innowacja, a więc jaki ma to wpływ na pracę ‘taksówkarza’? Otóż… ogromny!

Po zamknięciu drzwi kierowca Evity wybiera swoje imię i za pomocą jednego przycisku wszystko dopasowuje się pod niego. Lusterka, fotel, kierownica, aplikacje oraz profil użytkownika. Magia! Kolejną istotną cechą jest prowadzenie. Każdy kierowca Evity może opowiedzieć Wam o tym, jak pewnie czuje się ‘za sterami’ Modelu 3. Wysokiej klasy zawieszenie, bardzo precyzyjny układ kierowniczy oraz innowacyjne systemy bezpieczeństwa stawiają Model 3 wysoko ponad konkurencję. Na ekranie głównym możemy zauważyć, że Tesla widzi wszystko. Drogę, barierki, pasy, inne auta (łącznie z ich bryłami). A co z funkcjami, o których kierowcy tradycyjnych taksówek mogą tylko pomarzyć?

Jest tutaj przeglądarka internetowa, genialna nawigacja, od groma czujników, funkcja boombox z głośnikami na zewnątrz, Netflix, gry karciane, wirtualny kominek i Spotify.

Dostęp do tych wygód sprawia, że praca ‘taksówkarza’ weszła właśnie na zupełnie inny poziom. Trzeba jechać na myjnie? Model 3 posiada tryb, który zadba o to, aby podczas mycia wszystkie drzwi i okna były na pewno zamknięte. Pamiętajcie, jeśli nasz kierowca czuje się dobrze to oczywistym jest, że my też będziemy czuć się dobrze. Tak więc, zachęcamy wszystkich entuzjastów elektromobilności oraz wygodnego podróżowania do skorzystania z okazji, którą daje nam Evity.

Jeżeli podoba się Wam estetyka naszego magazynu oraz brak reklam to nie zapomnijcie śledzić nas w social mediach! Tworzymy nietuzinkowe reportaże oraz felietony, które skupiają się na wartościowych treściach.