Nowe studyjne lampy do smartfonów od Profoto


source: profoto.com

Zapewne niejednokrotnie robiąc zdjęcia smartfonem zdarzało Wam się narzekać na słabe światło i niezbyt dobrze radzącą sobie wbudowaną lampę błyskową. Jeden z czołowych producentów lamp studyjnych postanowił temu zaradzić. Nowe kieszonkowe lampy studyjne od Profoto przeznaczone dla systemu iOS potrafią zrobić różnicę w jakości zdjęć wykonywanych smartfonem. Lampa idealnie sprawdzi się w fotografii portretowej. Posiada opcję ustawień automatycznych, jak i manualnych – to od fotografa zależy, czy zechce ustawić odpowiednie światło jednym kliknięciem, czy może woli ustawić wszystko manualnie, aby uzyskać niesamowicie kreatywne efekty. Możliwości są praktycznie nieograniczone.


source: profoto.com

Dzięki okrągłej, matowej nakładce uzyskamy równomiernie rozproszone światło, uzyskując miękkie cienie na fotografowanym obiekcie, co w przypadku wbudowanych lamp błyskowych w smartfonach jest praktycznie niemożliwe.

Niewielkie rozmiary Profoto C1 sprawiają, że bez problemu mieści się w kieszeni, dzięki czemu zawsze będziemy gotowi, by wykonać doskonałe zdjęcie.

Lampę możemy również połączyć z lustrzanką lub bezlusterkowcem poprzez odpowiednie wyzwalacze od Profoto. Jest to ciekawa alternatywa w fotografii plenerowej, mając do wyboru urządzenie, które mieści się w kieszeni, a lampą studyjną przez którą możemy nabawić się wad kręgosłupa.


source: profoto.com

Wspaniałe możliwości lamp Profoto sprawdził jeden z najlepszych fotografów na świecie – Brandon Woelfel. Efekty z wykorzystaniem tych malutkich urządzeń można zobaczyć na stronie Profoto.

Autor: Rafał Flasza