Microsoft nadal biegnie za króliczkiem?

source: Microsoft

Gigant z Redmond wciąż ma problemy. Nie finansowe – nic dziwnego, a raczej związane z ich ostatnim systemem operacyjnym Windows 10. Otóż Microsoft zmaga się problemami związanymi z aktualizacjami. Ostatnie 4 aktualizacje wydane do okienek więcej psuły, niż naprawiały. Co więcej,  nowinek było znacznie mniej, niż MS zapowiadał. Ostania aktualizacja nie wprowadziła właściwie nic, tylko pętlę restartów systemu.

System tak przystępny, że działający na każdym dostępnym sprzęcie? Dobry pomysł tylko nie oryginalny, bo użytkownicy Apple znają to już od dawna.

Cóż problemy w łatkach były znane użytkownikom Windowsa od zawsze. Na razie zmieniło się tyle, że gigant już nie robi co kilka lat nowej wersji okienek, tylko rozszerza lub trochę zmienia swoje ostatnie systemowe dziecko, które pojawiło się nie tylko na PC, ale i na telefonach oraz konsolach Xbox. System tak przystępny, że działający na każdym dostępnym sprzęcie? Dobry pomysł tylko nie oryginalny, bo użytkownicy Apple znają to już od dawna. Poza tym “jabłko” postawiło od początku na politykę software/hardware, co likwiduje przynajmniej problem fragmentacji platformy i pozwala na większą kontrolę.

 

Kolejnym problemem dotykający polskich użytkowników, na szczęście na mniejszą skalę, jest asystent głosowy Cortana. Ci, którzy wciąż czekają na polską wersję językową, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Asystent głosowy MS po kilku latach trudu w końcu trafił na polski rynek, ale w angielskiej wersji językowej, co może stanowić problem dla użytkowników z Polski. Czy doczekamy się polskiej wersji? Raczej wątpię, ale pozostaje nam czekać i trzymać kciuki.

Czyżby Microsoft chciał rzucić rękawice Apple’owi i zaprosić ich do walki o to, który ekosystem jest najlepszy?

Jak widzicie Microsoft ma ostatnio kilka problemów albo zapomina o niektórych użytkownikach, aczkolwiek jedna rzecz wychodzi mu ostatnio naprawdę dobrze i nie są to systemy operacyjne, a urządzenia! Xbox One X jest najpotężniejszą konsolą na rynku. Fani PlayStation obrzucą mnie kamieniami, ale niestety fakty pozostają faktami, a klatki klatkami. Warto również wspomnieć o produktach z rodziny Surface, które są naprawdę udane. Hybrydy Microsoftu spełniają swoje zadanie na 5. Są lekkie, przenośne, a co najważniejsze, bardzo wydajne! Warto też wspomnieć o behemocie Surface Studio 2, który jest narzędziem idealnym dla twórców wszystkiego, co można stworzyć na komputerze. Czyżby Microsoft chciał rzucić rękawice Apple’owi i zaprosić ich do walki o to, który ekosystem jest najlepszy? Tego dowiemy się w ciągu kilku następnych lat! 

 

Co wspólnego ma Microsoft z Alicją w Krainie czarów? Otóż MS, tak samo jak Alicja, zagubił się w otaczającym go świecie, jednak mimo wszystko próbuje odnaleźć sens i cel swoich działań. Być może przyjdzie taki czas, że Microsoft powróci na swój tron?

 

Autor: Mateusz Jamroz