iPhone SE 2020, kijem w mrowisko!

Każdy z nas słyszał, że 'jabłko’ jest za drogie? Wizjonerzy z Cupertino od lat raczyli nas nowinkami technicznymi z najwyższej półki cenowej. Przychodzi kryzys, a jednak prezentowany jest fenomenalny iPad Pro, a kilka dni temu budżetowy iPhone SE. Co to się stanęło?

Więcej, za więcej!

Prawdę mówiąc, trend nieustannie drożejących smartfonów był już tak powszechny, jak ziewanie z rana. Producenci przyzwyczajali nas do schematu, gdzie w zamian za nowinki i kolejne megapiksele, płacimy coraz więcej. Granica 1000$, a następnie 2000$ została przełamana tylko w ciągu dwóch lat. I choć Galaxy Fold, iPhone 11 Pro i Google Pixel są zdecydowanie 'flagowcami’ to sytuacja, w której telefon kosztuje tyle, co wycieczka do Dubaju, zaczęła przypominać cyrk.

Think different

Pierwszy iPhone Special Edition (SE) był prawdziwym hiciorem i znalazł całą rzeszę fanów. Oferował najnowszą technologię, świetny aparat i doskonałą baterię. Na szczęście Apple, po raz kolejny, przypomniało sobie swoje credo „Here’s to the crazy ones…”, w którym twierdzi, że Ci patrzący na świat inaczej są tymi, którzy go tak naprawdę zmieniają. iPhone SE 2020 jest zaprzeczeniem wszystkiego, co dzieje się obecnie na rynku smartfonów. Idea najnowszych technologii w starszym opakowaniu w cenie do 400$” z pewnością znajdzie wielu miłośników.

Jak się okazuje, iPhone SE oferuje naprawdę dużo co sprawia, że jest obecnie najlepiej wycenionym smartfonem na świecie.

Co dostajemy w cenie 2199zł?

Dostajemy komponenty z telefonu za ponad 4000 zł w opakowaniu iPhone 8. Proszę bardzo i dziękuje! No dobra, brakuje kilku rozwiązań, które są charakterystyczne dla iPhone’ów 11 oraz 11 PRO. Przede wszystkim nowoczesny design i obsługa za pomocą kciuka, bez fizycznego przycisku oraz systemu Face ID. iPhone SE nie posiada również wyświetlacza OLED. Natomiast Apple już dawno potwierdziło, że potrafi wyprodukować najlepszy panel LCD w technologii IPS, więc na pewno będziecie zadowoleni. Co więcej, nowy SE jest odporny na zachlapania i pył, posiada technologię TrueTone display oraz wsparcie oprogramowania na okres co najmniej 4/5 lat. Który producent oferuje dziś najnowsze i sprawnie działające oprogramowanie dla 4-letnich telefonów?

Iphone photography

To stwierdzenie istnieje i jest branżowym faktem! Aparaty montowane w telefonach Apple nie mają kosmicznej ilości megapikseli, ale oferują bezdyskusyjną jakość zdjęć, innowacyjne rozwiązania i doskonałą jakość video. Żyjemy w czasach, w których filmy i teledyski tworzymy przy pomocy telefonu (LOL). iPhone SE jest wyposażony w pojedynczy obiektyw pochodzący z 11 PRO, co przełoży się na świetną jakość obrazu. 12-megapikselowy sensor z przesłoną f/1.8 wyposażony jest w tryb portretowy, tryb HDR oraz możliwość nagrywania filmów 4K w 60 kl./s. To wszystko sprawia, że jest to zdecydowanie najlepszy i najbardziej intuicyjny aparat cyfrowy w smartfonie.

Czy Brak Face ID oznacza #smuteczek?

Istnieje wiele osób, które tęsknią za systemem Touch ID i odblokowywaniem telefonu za pomocą kciuka. Jako użytkownik iPhone X mam podobne odczucia. Obecna sytuacja oraz nakaz noszenia maseczek skutecznie utrudnia obsługę urządzenia z Face ID. Tak więc, osoby kupujące nowego SE nie powinni się czuć aż tak pokrzywdzeni. Największym minusem fizycznego guzika z czujnikiem linii papilarnych to grube ramki na spodzie i u góry urządzenia. Pamiętajmy jednak, że jeszcze 3 lata temu ludzie marzyli o tym, żeby mieć w posiadaniu iPhone’a 8 i byli gotowi zapłacić za to dużo więcej kasy.

Special Edition, ale dla kogo?

Nowy iPhone SE to świetna propozycja dla osób, które chcą spróbować produktów i ekosystemu od Apple, ale nigdy nie mieli na to budżetu. Nawet jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a 8 to SE będzie wyraźnym upgrade’em. Nie dotyczy to osób, które korzystają już z interfejsu za pomocą gestów i zapomnieli o fizycznym przycisku. Tym radzimy poczekać na iPhone 12, który najprawdopodobniej przyniesie nowy design, minimalistyczne ramki i mniejszy Notch.

Jeżeli spodobał Ci się magazyn The ARQ, który powstał, aby inspirować treścią oraz nietuzinkowym layoutem BEZ REKLAM, to wesprzyj nas poprzez udostępnienie i polubienie naszego profilu na Facebooku. Z góry dziękujemy!