Diablo X-Mate 1400, czyli pierwsze biurko od Diablo Chairs!

Zielonogórska firma Domator24, która już od kilku dobrych lat produkuje znane fotele gamingowe Diablo Chairs, stworzyła właśnie zupełnie nowy produkt! Tym razem mowa o specjalnym biurku dla graczy, czyli Diablo X-Mate 1400. Jak poradzili sobie z nową propozycją dla gamerów?

Zacznijmy od początku

Zmiany w moim pokoju zaczęły się od wymiany krzesła. Po wielu poszukiwaniach postawiłem na lokalną firmę, która spełniła moje wszystkie oczekiwania. Tak, wciąż uznaję fotel od Diablo za najlepsze krzesło do komputera jakie kiedykolwiek miałem i wątpię, że zmienię zdanie. Skoro zmieniłem jedną rzecz, czas zmienić kolejną. Padło na biurko. Ku mojemu zaskoczeniu okazało się, że Domator24 właśnie planuje wprowadzić na rynek nowy produkt przeznaczony dla graczy – Diablo X-Mate 1400, czyli biurko gamingowe. Ucieszyłem się i szybko zamówiłem nowy produkt.

Pokaż diable, co masz w środku!

Przyszło. Podobnie, jak w przypadku zamawiania krzesła, biurko było opakowane w firmowy karton Diablo Chairs. Warto zaznaczyć, że zielonogórska firma dba o swój brand i umieszcza swój znak również na paczkach. W każdym razie, ku mojemu zdziwieniu karton był kwadratowy. Zastanawiałem się przez chwilę, o co chodzi, jednak w końcu zrozumiałem, że blat biurka jest podzielony na dwie części. Spokojnie to w niczym nie przeszkadza. Minęło trochę czasu zanim doszedłem do tego, jak poprawnie złożyć biurko. Nie ukrywam miałem z tym chwilowe problemy, ale im bardziej przyglądałem się zdjęciom biurka na stronie producenta i instrukcji tym było mi łatwiej.

DESIGN

Powiem wam, że wygląda naprawdę dobrze! Design jest minimalistyczny, ale jak to w przypadku Diablo Chairs, z pazurem i charakterem. Biurko jest mega wygodne i można na nim postawić masę gratów. Mebel posiada też wiele udogodnień dla graczy – spokojnie, o nich będzie później. W każdym razie do użytku mamy tu 140 cm szerokości, więc na blacie zmieścicie spokojnie do 3 monitorów, klawiaturę, myszkę, zestaw głośników, a jak się postaracie to jeszcze PC Tower.

Kolejną ciekawostką jest fakt, że blat jest pokryty włóknem węglowym. Tak, dobrze myślicie „it’s carbon!” Do użytku dostajemy materiał, który jest bardzo wytrzymały i odporny na zarysowania.

Będąc jeszcze w temacie blatu nie można, nie wspomnieć o tym, że we wszystkich elementach biurka znajduje się także specjalny element do powiększenia przestrzeni mebla. Ten jest odczepiany i można go używać, ale nie trzeba. Wysokość to 76 cm, także jest w porządku, chociaż to pierwsza rzecz, do której mogę się przyczepić. Biurko mogłoby mieć regulowane nogi. Tego zabrakło! Pamiętajcie, że jest to pierwszy taki produkt od Diablo Chairs, więc można ich rozgrzeszyć. Nogi biurka są bardzo wąskie, ale i wytrzymałe. Dzięki takiej konstrukcji pod meblem jest sporo miejsca. Warto też wspomnieć o tym, że zewnętrzne strony nóg są oznaczone logiem Diablo, co oddaje gamingowy charakter mebla. Kolorystyka to również nawiązanie do identyfikacji marki.

Udogodnienia? Tu jest ogień 😉

Największe udogodnienie jest takie, że nie będziecie potrzebować podkładki pod myszkę. Dlaczego? Bo w zestawie z biurkiem znajdziecie specjalny Softpad przygotowany przez Diablo Chairs! Podkładka wypełnia dosłownie całą powierzchnię blatu, wraz z dodatkowym elementem, o którym wspomniałem wcześniej. Jest obszyta, więc oparcie rąk o kant biurka nie będzie uciążliwe, a można nawet stwierdzić, że będzie wygodne.

Co więcej, biurko i pad posiadają dwa otwory, które po montażu stabilizują nam całość. To oczywiście otwory na okablowanie, dzięki którym na biurku będzie panował porządek. Skoro przy porządku jesteśmy, nie mogę nie wspomnieć o tym, że biurko posiada specjalny organizer na kable! Ten znajduje się pod blatem i można w nim umieścić np. zasilacz. Dzięki niemu unikniecie plątaniny kabli, a pod biurkiem nie będzie tony kurzu na kablach. Są też dodatkowe uchwyty, które montowane są pod blatem. Pierwszy z nich to uchwyt na kubek czy butelkę. To wygodne rozwiązanie, bo nie musicie już trzymać napojów na blacie i nic wam się nie wyleje. BTW Kubek The ARQ pasował jak ulał. Drugi uchwyt to miejsce dla słuchawek. W końcu nie trzeba mieć dodatkowego wieszaka na słuchawki, bo te od dziś można powiesić pod blatem Diablo X-Mate 1400.

Dla kogo biurko?

Tak naprawdę dla wszystkich, który muszą lub chcą spędzać czas przy komputerze. Biurko oferuje wiele udogodnień i rozwiązań, które mogą podpasować każdemu. Od informatyków, przez grafików aż do graczy, którzy na co dzień potrzebują wygodnych rozwiązań. Czy poleciłbym biurko X-Mate? Oczywiście, że tak! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat zajrzyjcie na stronę producenta!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O Diablo X-Mate 1400

Autor: Mateusz Jamroz