LARQ Movement – butelka z przyszłości

Wyobraźcie sobie przenośną butelkę, która oczyszcza wodę z zarazków, bakterii oraz wirusów za pomocą światła UV. Czyści się sama, nigdy nie będzie z niej brzydko pachnieć, a w dodatku działa jak termos. Brzmi jak scienne fiction? LARQ Movement nie jest prototypem, można ją kupić już dziś.

Moc słońca w Twoich dłoniach

Niektórzy mowią o niej butelka Jetsonów, nawiązując do popularnej kreskówki o życiu w przyszłości. Światło UV o długości fali 280 jest idealne do zwalczania bakterii, wywołując reakcję fotochemiczną, która niszczy ich DNA. UV-C jest dziś szeroko stosowane w szpitalach do sterylizacji pomieszczeń pacjenta. Zastrzeżona i opatentowana przez LARQ technologia UV-C LED jest najbardziej zaawansowaną na świecie, ale co to oznacza w praktyce?

Dzięki LARQ Movement możemy cieszyć się wodą zdatną do picia już po 60 sekundach

Jesteśmy na szlaku? Możemy śmiało pobrać do niej wodę z potoku. Siłownia? Zapomnij o wodzie w plastikowej butelce, wystarczy ta z kranu. Butelka nie posiada filtrów, które trzeba wymieniać, ani żadnych metali ciężkich.

Butelka na miarę XXI wieku

Movement jest drugą iteracją innowacyjnej butelki od firmy LARQ. Tym razem przewidziana dla osób uprawiających bardziej aktywny tryb życia. Po pierwsze posiada silikonowy grip zabezpieczający. Jest dostępna w dwóch pojemnościach 710 oraz 950 ml. Jest tańsza i lżejsza od oryginału. Posiada również wygodny dziubek, którego zabrakło w pierwszej wersji. Cechy wspólne z oryginałem to funkcja termosu, który utrzyma ciepło przez 12 godzin oraz chłód przez prawie 24 godziny. Butelka LARQ oczyszcza wodę automatycznie co 2 godziny, nawet jeśli zapomnimy nacisnąć przycisk. Jest wodoodporna i posiada wydajną baterię litowo-polimerową, którą ładujemy za pomocą micro USB.

NIE JEST TANIO… NA PEWNO?

Za pojemność 710 ml przyjdzie nam zapłacić £78.00, czyli około 400 zł. Pytanie, czy butelka LARQ jest droga? Naszym zdaniem nie! Porównując ją bezpośrednio do ceny wody w plastikowej butelce tak, jest droga. Natomiast zastanówmy się przez chwilę, ile wydajemy na wodę pieniędzy, czy dbamy o zdrowie, ile pijemy jej dziennie i czy używamy filtrów domowych? Przyjmując, że dziennie wypijamy butelkę wody, patrzymy na równowartość ok. 220 butelek o pojemności 750 ml. Tylko czy woda z plastikowej butelki jest na pewno taka zdrowa? No właśnie. Najsmaczniejsza i najzdrowsza jest ta ze szklanych butelek, a te mają już swoją cenę. Co więcej, pijąc kawę lub herbatę lubimy, kiedy nasza baza (woda) jest dobrej jakości. Zapewne filtrujemy ją wcześniej za pomocą specjalnych dzbanków, a więc kolejny koszt. Naszym zdaniem butelki LARQ są warte uwagi, a z pewnością są przykładem świetnego wzornictwa i innowacyjnej technologii.