Design ARQ Miesiąca – Wiktoria Wanda

Raz na jakiś czas trafiamy na młodych artystów, którzy sprawiają, że pomimo naszej wiedzy na temat sztuk wizualnych, długo zbieramy szczęki z podłogi. Do takich osób z pewnoścą zalicza się Wiktoria i jej colorartbywiki. Wiktoria tworzy dekoracje oraz produkty domowego użytku, ale… uwaga! Jej specjalnością są wzory tworzone za pomocą żywicy. Połączenie żywicy epoksydowej z drewnem daje niepowtarzalny efekt. Naszą szczególną uwagę zwróciły te z morskimi falami, które do złudzenia przypominają te znane nam z rajskiej plaży. W jej ofercie znajdziecie też podkładki, tace, stoliki oraz inne dekoracje. Jeżeli interesują Was rzeczy niepowtarzalne, to zapraszamy do lektury!

PLASTYKA… WIKTORIA JEJ UNIKAŁA

Tak naprawdę Wiktoria jest na początku swojej artystycznej drogi, ponieważ swoją przygodę z żywicą zaczęła w 2020 roku. Interesuje ją kreowanie i tworzenie rzeczy, które powodują prawdziwe emocje i uczucia. Tu z całą pewnością możemy stwierdzić, że cel został już osiągnięty.

„Uwielbiam podróżować i doświadczać nowych niepowtarzalnych przygód. Zanim zajęłam się wylewaniem żywicy pracowałam w branży nieruchomości. Lubiłam to, natomiast cały czas brakowało mi czegoś. Nie sądziłam jednak, że tym „czymś” będzie malowanie żywicą.”

Jak sama wspomina, nigdy nie przepadała za zajęciami plastycznymi, a wręcz ich unikała. Na początku swojej artystycznej drogi zaczęła tworzyć makramy. Wystarczyło, że po pracy zaparzała sobie kubek gorącej herbaty i świat znikał, aż do późnych godzin nocnych. Podczas oglądania jednego z tutoriali, trafiła na instruktaż tworzenia morskich fal za pomocą żywicy i jak sama twierdzi, nie mogła oderwać wzroku od tego co widzi.

PIERWSZE RĘKODZIEŁA

Wiktoria zwróciła naszą uwagę nie tylko swoimi oryginalnymi pomysłami na home decor, ale i pewną skrupulatnością, którą widać na każdym etapie jej procesu. Pierwszymi produktami, które stworzyła w połowie stycznia ubiegłego roku były podkładki wykonane całkowicie z żywicy.

„Na początku chciałam zacząć od czegoś mniejszego i zobaczyć jak się przygotowuje żywicę, w jakich proporcjach należy łączyć ją z pigmentami, jak długo zastyga itd. Nie były to najlepsze podkładki jakie wykonałam, ale mam do nich sentyment.”

Po kilku realizacjach przyszedł czas na to, z czym Wiktoria jest chyba najbardziej kojarzona, czyli efekt morskich fal. Wystarczyło kilka tygodni, aby jej technika zbliżyła się do foto realizmu, który można podziwiać na jej stronie internetowej lub profilu Instagram.

„Z tego co widać po zdjęciach na moich stronach najbardziej lubię pracować z drewnem, dlatego wielką przyjemność sprawia mi tworzenie deseczek, wieszaków, blatów i ozdobnych plastrów drewna, oczywiście z falami.”

KREATYWNOŚĆ PONAD WSZYSTKO

Kolejna rzecz, o którą Wiktoria dba bardzo dobrze to kontakt z klientami i budowanie wizerunku własnej marki. Jej prace, to tak naprawdę jej kreatywność i niezależność. Prezentacja swoich realizacji jest również na bardzo dobrym poziomie. Pamiętajcie, że Wiktoria działa dopiero rok! Kiedy tworzymy piękne rzeczy, możemy liczyć, że oprócz wynagrodzenia otrzymamy też piękne słowa i tak jest w tym przypadku. Profil młodej artystki jest pełen pozytywnych komentarzy i opinii.

Koniecznie sprawdźcie jej realizacje i odwiedźcie profil oraz stronę internetową. Jeżeli spodobał Wam się magazyn The ARQ, który promuje ładne rzeczy i wspaniałych ludzi to zostawcie po sobie ślad i obserwujcie nas w social mediach!

Portfolio Weroniki znajdziecie tutaj:
colorartbywiki.com
Instagram