SZUNGIT – Naturalny filtr i aktywator wody!

Świat tonie w plastiku. Wiele ludzi poszło więc po rozum do głowy i stara się nie kupować już wody w plastikowych butelkach. Popularne stały się specjalne dzbanki z filtrami do oczyszczania tzw. kranówki. Jest to bardzo dobra opcja, która pozwala na eliminowanie dużej liczby odpadów. Dzisiaj chcemy zachęcić Was do bardziej niekonwencjonalnej metody pozwalającej cieszyć się zdrową wodą. To kamień przypominający węgiel o nazwie Szungit.

KREWNY DIAMENTU I GRAFITU

Na początku XX wieku prof. Inostrancew ogłosił odkrycie nowego rodzaju węgla, któremu nadał nazwę szungit. Nazwę tę wziął od miejscowości Szunga w Karelii w Rosji, gdzie został on znaleziony. Miejscowa ludność znała go już jednak od dawna, wierząc w jego niezwykłe właściwości. Woda w kontakcie z nim staje się przejrzysta, jest pozbawiona wszelkich zanieczyszczeń oraz nabiera źródlanego smaku. Szungit, ze względu na zawartość rzadkiej postaci cząsteczek węgla – fulerenów, może być stosowany jako naturalny filtr do wody.

JAK TO DZIAŁA?

Szungit bez problemu zamówimy przez Internet, jego cena waha się w okolicach 20-40 złotych. Należy dokładnie opłukać go, a następnie przełożyć do szklanego dzbanka i zalać wodą z kranu. Po dwóch, trzech dniach jest już ona gotowa do picia. Jest ona wtedy oczyszczona z azotanów, azotynów, metali ciężkich, pestycydów, bakterii i wirusów. Tylko za pierwszym razem trzeba tak długo czekać na przefiltrowanie, później wystarczą 3 godziny i woda jest już gotowa do spożycia. Taki szungit wystarczy nam na sześć miesięcy. Przez ten czas należy go, przynajmniej raz w tygodniu dokładnie umyć, a dzbanek wyparzyć.

AKTYWATOR WODY

Poza tym, że nasza woda, po kontakcie z szungitem, jest dokładnie oczyszczona, to jest też wzbogacona w niezbędne człowiekowi mikro- i makroelementy. Nabiera właściwości przeciwbólowych i przeciwzapalnych. To jej przewaga nad kranówką z dzbanka z filtrem. Szungit wpływa na nasze zdrowie, ale i urodę.

Woda szungitowa pielęgnuje skórę, nadaje jej zdrowego blasku, spłyca lekkie zmarszczki oraz likwiduje obrzęki.

Wszystko dzięki zawartym w niej mikro- i makroelementom. W polskich aptekach dostępne są już kosmetyki z wodą szungitową, zarówno do pielęgnacji cery, jak i włosów. Zachęcamy Was do spróbowania tego naturalnego sposobu na bycie eko i przede wszystkim na bycie zdrowym.

autor: COŚ UQO – Krzysztof Karwowski