Dlaczego małe i funkcjonalne enklawy to przyszłość? Podglądamy deweloperów!
W ubiegłym wieku panowała moda na blokowiska z wielkiej płyty. Ogromne, betonowe bryły wyrastały, jak grzyby po deszczu, tworząc wielkie osiedla. Nikt nie zastanawiał się nad przyszłością. Nikogo nie interesowało, że wycinane są lasy pod zabudowania. Potrzebne były mieszkania i to był najszybszy sposób, by je zbudować. Niestety, ze skutkami tego trendu mierzymy się do dziś. Ogromne skupiska ludzi, hałas dobiegający z każdej strony, zapełnione po brzegi parkingi. Powoli każdy z nas ma tego dość.
Na rynku wyróżnia się kilku deweloperów, którzy zrozumieli obecne trendy i wprowadzili wspaniałą ideę małych enklaw w życie.
Na szczęście czasy pod tym względem zmieniają się na lepsze. Wraz z nadejściem nowego pokolenia, rozwojem technologii i świadomości nt. ochrony środowiska powstają specjalne projekty małych, otoczonych zielenią enklaw. Charakteryzują się one mniejszą liczbą dostępnych mieszkań, tworząc małą, zamkniętą społeczność odciętą od chaosu panującego w centrach miast. Jest to doskonałe rozwiązanie dla rodzin, które cenią sobie ciszę, spokój i wygodę.
I. Żyj jak w bajce, dzięki Fatto Deweloper
Bajkowa Enklawa to jedna z najnowszych inwestycji zielonogórskiego dewelopera. Okazuje się, że Fatto jest jednym z pionierów w budowie małych, funkcjonalnych osiedli. Cechą charakterystyczną Bajkowej Enklawy jest idea 'Easy to live’, czyli przemyślana lokalizacja, dzięki której do pracy w centrum miasta dotrzemy w zaledwie kilka minut. Co więcej, po powrocie do domu nie rozczaruje nas brak miejsca parkingowego. Zaparkować będzie można praktycznie pod samymi drzwiami apartamentu oraz w ciekawie rozwiązanych wiatach garażowych.
Osiedla Fatto wyróżnia nowoczesny design. Praktycznie każdy projekt tego inwestora składa się z prostych kształtów oraz funkcjonalnej architektury. Nie doświadczymy tu żadnych zaokrągleń, łuków czy gipsowych figut, które już dawno odeszły do lamusa. Proste i eleganckie wzornictwo zachwyci nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Warto również wspomnieć o wyróżnieniach Mistera Budowy za realizacje osiedli Zawiszy Czarnego oraz Boczną Enklawę. Osiedla Fatto są zazwyczaj otoczone zielenią, a mieszkańcy mogą cieszyć się własnym garażem, ogródkiem oraz tarasem, który zdecydowanie zapewni komfort psychiczny po ciężkim dniu pracy.
II. Rodzinna Enklawa od S&P Development
Dwukondygnacyjne segmenty, przy cichej uliczce i przepływającej rzece w pobliżu. Rodzinna Enklawa to nowy pomysł S&P Development na kameralne osiedle przystosowane dla rodzin we Wrocławiu. Ogrodzony, oświetlony i wypełniony zielenią teren ma stworzyć niepowtarzalną atmosferę rodzinnej enklawy. Do każdego mieszkania przylega prywatny ogródek, który ucieszy nie tylko dzieci, ale także rodziców.
Cały teren enklawy będzie zaprojektowany tak, by zagwarantować dzieciom bezpieczeństwo. Dla kierowców do dyspozycji będą po dwa miejsca parkingowe na każde mieszkanie, dzięki czemu nigdy nie doświadczymy problemów z miejscem parkingowym. S&P Development wyróżnia się również nowoczesnym designem oraz niepowtarzalną aranżacją wnętrz. Wszystko na najwyższym poziomie.
III. Kameralne Osiedle pod Warszawą od Inbud Deweloper
Kolejnym, ciekawym projektem jest Osiedle Kameralne mieszczące się zaledwie kilka kilometrów od Warszawy. Deweloper postawił w tym przypadku na 2 budynki w zabudowie bliźniaczej oraz 2 w zabudowie poczwórnej, co daje łącznie 12 domów wybudowanych przy spokojnej i cichej ulicy. Wybór lokalizacji nie był przypadkowy, gdyż w odległości kilkuset metrów znajdują się przystanki komunikacji podmiejskiej, dzięki którym bez problemu dostaniemy się do centrum Warszawy.
Bliźniacze zabudowania mają przełożyć się na bliższe relacje społeczności, za co dajemy wielkiego plusa. Budynki charakteryzuje nowoczesnym i minimalistyczny design. Uwagę zwracają duże, specjalnie zaprojektowane okna, które zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz.
Jak widzicie małe osiedla cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki inwestycjom tego typu możemy połączyć zalety miasta i wsi oraz żyć w małej, przyjaznej społeczności. Małe enklawy pozwalają cieszyć się ciszą, a gdy zatęsknimy za miejskim gwarem, możemy w kilka minut zmienić otoczenie. Co ciekawe, nadal niewielu deweloperów decyduje się na zmianę filozofii i budowę kameralnych enklaw, mimo, że apartamenty sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Może za przykładem innych warto odejść od budowania tzw. 'mieszkaniowych dzielnic’ i postawić na komfort lokalizację i przemyślane wzornictwo.
Autor: Rafał Flasza
SPREAD THE ARQ!
Dziękujemy za zaangażowanie i konsumpcję naszych treści.
Podziel się THE ARQ z innymi świadomymi odbiorcami poprzez social media.