Akupunktura kosmetyczna, piękno bez botoksu

W dzisiejszych czasach każdy dąży do perfekcji we wszystkich dziedzinach życia. Zasada ta dotyczy także urody i piękna. W pewnym sensie powróciliśmy do czasów starożytnego Rzymu, czyli do kultu ciała. Najwięcej uwagi skupia nasza twarz. Chcemy prezentować się świeżo, młodo i przede wszystkim bez zmarszczek. Aktualnym rozwiązaniem tej potrzeby jest botoks, czyli kwas botulinowy, wstrzyknięty bezpośrednio pod skórę.

Jak działa botoks?

Botoks, w dużym skrócie, powoduje paraliż mięśni, co skutkuje likwidacją zmarszczek i wygładzeniem powierzchni twarzy. Problem polega na tym, że jest to widoczne w znaczeniu pejoratywnym. Mimika staje się nienaturalna, ponieważ paraliż jednych mięśni zaburza prawidłową pracę innych. Nie działają one ze sobą w synergii, na przykład podczas czynności mówienia, czy oddychania. Negatywnym efektem tego zjawiska jest określanie takich osób jako „zrobione twarze”.

Alternatywą dla piękna naszej twarzy może być coraz popularniejsza akupunktura kosmetyczna. Sztuka znana od około 8 tysięcy lat, a akupunktura kosmetyczna od ponad tysiąca. Kochanki cesarza z dynastii Song w Chinach stosowały ją w celu upiększenia. Czy metoda, która przetrwała tyle lat, może być nieskuteczna?

Wygląd naszej skóry i twarzy jest naszą wizytówką, ściśle łączy się ze stanem narządów wewnętrznych.

Na przykład: worki pod oczami wskazują na słabą pracę nerek, natomiast szary wygląd naszej skóry może oznaczać problemy z wątrobą. Odpowiedzią na te dolegliwości jest akupunktura, która wpłynie pozytywnie na nasz ogólny stan zdrowia. Jak działa akupunktura kosmetyczna? Akupunktura kosmetyczna polega na nakłuwaniu twarzy bardzo cienkimi igłami w celu rozszerzenia naczyń krwionośnych. Dzięki temu krew dostarcza więcej tlenu oraz substancji odżywczych do tkanek. Poprawia się również naturalna zdolność organizmu do produkcji kolagenu, co wpływa na spłycenie bądź eliminację zmarszczek. Pierwsze efekty, takie jak odżywienie skóry, jej promienny i młodszy wygląd widoczne są już po 2-3 zabiegach, natomiast po wykonaniu całej serii, czyli od 7 do 10 zabiegów, zauważymy zdecydowaną zmianę w wyglądzie naszej skóry twarzy.

Dlaczego warto?

Ta metoda utrzymania młodego wyglądu zyskała uznanie wśród celebrytów i gwiazd Hollywood takich jak Jessica Alba, Lady Gaga czy Kim Kardashian. Śmiało! Sprawdźcie u wujka Google. Co najbardziej przemawia za akupunkturą kosmetyczną? To, że jest metodą bezpieczną, efektywną i naturalną. Poprzez prosty zabieg pobudzamy organizm do działania. Skuteczność? Zdecydowana większość osób widzi poprawę wyglądu skóry twarzy już po pierwszym zabiegu.

 

Autor: COŚ UQO – Krzysztof Karwowski