Oto Vision-S, elektryczny samochód firmy Sony!

Podczas gdy cały świat krytykuje nowe/stare logo konsoli Play Station 5, firma Sony zaskoczyła wszystkich podczas tegorocznych targów CES 2020 i zaprezentowało samochód elektryczny. Oto Vision-S!

Warto wspomnieć, że auto jest prototypem, natomiast wygląda jak samochód produkcyjny. Pojazd zaskakuje dopracowaniem, dynamicznym designem oraz funkcjonalnością. Jak na prototyp mamy tu ciekawy look przypominający Porsche, dbałość o szczegóły, funkcjonalne wnętrze z działającym interfejsem oraz wysoką jakość zastosowanych materiałów. Kierownica też jest okrągła. Wnętrze to panoramiczny ekran prezentujący system infotainment. Jeżeli do tej pory Sony kojarzyło Wam się z konsolami i telewizorami, to trzeba przyznać, że przy Vision-S wykonali kawał świetnej roboty.

Sony nie ukrywa, że do współpracy nad samochodem zaprosiło ekspertów ze świata automotive oraz nowych technologii. Nvidia, Continental, Bosh i Qualcomm to tylko część zespołu

Co oferuje VISION-S?

Producent wyposażył auto w dwa silniki elektryczne o mocy prawie 270 KM, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund. Akumulatory znajdują się bardzo nisko, co przekłada się na przestronne wnętrze. Projekt całego wnętrza to prawdziwy minimalizm i portfolio technologii. Jest jasno, wygodnie i nowocześnie. Dach samochodu to również panoramiczna tafla szkła. Oczywiście jest też nagłośnienie premium 360 Reality Audio, masa czujników oraz radary, które mają dbać o bezpieczeństwo oraz pozwalać na autonomiczną jazdę.

CO MÓWI NAM SONY?

Nawet jeśli jest to tylko pokaz możliwości, to Sony zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Inżynierowie z Japonii zaprezentowali szereg ciekawych rozwiązań. Platforma pojazdu została dostarczona przez austriacką firmę Magna Steyr. W takim razie, co Sony ma w planach? Na pewno wiecie, że produkcja seryjna pojazdu jest potwornie drogim przedsięwzięciem – wystarczy spytać Elona Muska. To oznacza, że w najbliższym czasie firma Sony nie planuje wprowadzenia pojazdu na rynek. Natomiast Vision-S jest wyposażony w wiele ciekawych technologii i rozwiązań, które Japończycy stwierdzili pokazać za pomocą prototypu. Brawo!