DESIGN ARQ MIESIĄCA – ANIA LADO

Na ilustracje Ani trafiliśmy przez Instagrama. Znacie to powiedzenie, że niektórzy ludzie się 'przyciągają’? Jeżeli mamy w redakcji bzika na punkcie ilustracji, koloru niebieskiego i przynajmniej raz w roku odwiedzamy Toruń, to jak mogliśmy nie trafić na profil Ani? Młodej, zdolnej ilustratorki i projektantki z Torunia.

MAGISTER SZTUKI OD DZIECKA

Pamiętacie, jak rodzice tłukli nam do głów, żeby pilnie się uczyć i iść na studia? Życiowa droga Ani od zawsze związana była z grafiką, plastyką i projektowaniem. Jej ścieżka kariery pokazuje, jak sukcesywnie rozwija swój talent i doświadczenie.

Jestem magistrem sztuki, ale zaczęłam już jako małe dziecko. W czasie podstawówki – liczne kółka plastyczne, galerie i wyróżnienia w wielu konkursach, także tych międzynarodowych. Dalej było liceum w klasie plastycznej, a później studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu – na kierunku multimedia. Potem pracowałam już w agencji – wszystko tak, jak powinno być!

CODZIENNE INSPIRACJE

W pracach Ani można zauważyć inspiracje codziennymi sytuacjami, kolorami lub przedmiotami. Wystarczy spojrzeć na całą serię drobnych rysunków związanych z nurtem zerowaste / lesswaste. Temat, który jest swojego rodzaju wyzwaniem, ponieważ nie jest łatwo zmienić nam swoje przyzwyczajenia. Ilustracje są wesołe i sympatyczne, a przedmioty mają osobowość. Ania twierdzi, że ten zabieg pomoże zapamiętać ludziom odpowiednie zamienniki.

LADO RYSUJE I… KREUJE!

Naszą uwagę zwróciły jej ilustracje, ale Ania świetnie radzi sobie w grafice użytkowej oraz projektach spod szyldu 'Brand Identity’. Taki układ sprawia, że Ania jest niezwykle uzdolnioną i wszechstronną artystką. Połączenie tych dwóch, różnych tak naprawdę światów, to rzadkość. Zazwyczaj ilustratorzy nie czują się najlepiej przy tworzeniu systemu identyfikacji wizualnej, a projektanci i graficy dostają drgawek przy szkicowaniu rycin i liternictwie. Wraz z zespołem ze Studia Graficznego Neus z Torunia, Ania ma za sobą m.in. współpracę z naleśnikarnią MANEKIN, którą 'ubrała’ w swoje grafiki. Na zlecenie marek ORNANTE oraz AMMADORA stworzyła kolekcję fresków sygnowaną nazwiskiem Omeny Mesnah oraz swoim. Projekty Ani znajdziecie w serwisie Behance.

KRESKA I KOLORY NA WESOŁO

W ilustracjach Ani widać uśmiech, lekkość i świetne wyczucie kompozycji. Większość z nich sprawia wrażenie ruchomych, plastycznych, nawet kiedy są obrazami statecznymi. Głębi i oryginalności dodają wyraźne faktury oraz szumy, które potęgują warsztatowy 'look’. To sprawia, że kiedy oglądamy ilustracje Ani na ekranie komputera, wyglądają one jak zdjęcia ilustracji wykonanych na papierze. Co więcej, Ania projektuje również piękne wzory oraz patterny, które jak twierdzi, dają jej ogromną swobodę i relaks.

Koniecznie sprawdźcie profil Ani na instagramie, gdzie możecie być na bieżąco z jej ilustratorskim notatnikiem. Jak twierdzi, jej prace to pewnego rodzaju medytacja i relaks, takie idealne zakończenie dnia.

INSTAGRAM
BEHANCE

Jeżeli spodobał Ci się magazyn The ARQ, który powstał, aby inspirować treścią oraz nietuzinkowym layoutem BEZ REKLAM, to wesprzyj nas poprzez udostępnienie i polubienie naszego profilu na Facebooku. Z góry dziękujemy!