Budma 2020 – Sprawdź firmy, które zwróciły naszą uwagę

Odwiedzając tegoroczne targi, spodziewaliśmy się… no właśnie. Miało być nudno, z nastawieniem na materiały budowlane, narzędzia oraz maszyny. Okazało się, że polscy producenci z branży budowlanej oraz smart-home idą z duchem czasu i bez żadnego problemu podbijają światowe rynki. Postanowiliśmy zrobić mały reportaż i przybliżyć Wam firmy, które zwróciły naszą uwagę, nie tylko ze względu na produkt, ale i sposób, w jaki go zaprezentowały.

Darco

Darco firmuje się hasłami invent. build. enjoy. Naszą uwagę zwróciło minimalistyczne stoisko, które prezentowało świeże spojrzenie na produkty wykorzystywane w wentylacji oraz ogrzewaniu. Nasady kominowe, kratki wentylacyjne, systemy kominowe – to wszystko znamy, aczkolwiek firma może pochwalić się też innowacyjnymi produktami. Np. Nasada kominowa Turbowent, która dynamicznie wykorzystuje siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego.

Dimplex

Pierwsze miłe zaskoczenie na targach. Wszyscy znamy technologie LED i na pewno wiecie, jak wygląda mgła wodna. Tak się składa, że kominki elektryczne Opti-Myst od firmy Dimplex, łączą je ze sobą i tworzą jedyny w swoim rodzaju, w pełni trójwymiarowy efekt płomienia i dymu. Wykorzystując ultradźwięki, odpowiednio podświetlona mgła wodna, daje efekt płomieni i dymu wydobywającego się z migoczącego paleniska kominka. System działa natychmiast po podłączeniu do prądu. Trzeba tylko pamiętać o… napełnianiu zbiornika na wodę. Genialne!

Garden Spot & VANK

Garden Spot to pionowe, zielone ściany lub, jak kto woli, ogrody wertykalne. Firma zwróciła naszą uwagę zielonym stoiskiem oraz ciekawym wzornictwem swoich produktów. Pixel Garden to niezwykle estetyczna aranżacja ścienna, która świetnie sprawdzi się w firmie oraz w domu. System 'Pixel Garden’ to moduły, dzięki którym możemy budować dowolną wielkość zielonej ściany. Jak to podlać? Firma oferuje opatentowany system nawadniania, który pozwala na bezobsługowy serwis.

Naszą uwagę zwróciły zielone, mobilne boksy akustyczne o nazwie BIOFILIA, które powstały PRZY WSPÓŁPRACY Z FIRMĄ VANK

Firmę VANK obserwujemy od dawna, ponieważ jej produkty zmieniają sposób, w jaki pracujemy za pomocą przestrzeni. Dzięki specjalnej konstrukcji i zastosowaniu materiałów dźwiękochłonnych, boksy BIOFILIA skutecznie izolują od hałasu. Nie mogło zabraknąć żywej, zielonej ściany, co ostatecznie tworzy tzw. architekturę życia. Szukacie spokoju? Możecie wybrać podstawowe lub te wyposażone m.in. w mediaporty, wentylacje, energooszczędne oświetlenie LED sprzyjające koncentracji, nagłośnienie, uchwyty do ekranu, panele sterujące z funkcją pomiaru: natężenia oświetlenia, czystości powietrza i poziomu hałasu.

Kratki

Kolejne pozytywne zaskoczenie! Kratki zwracały na siebie uwagę z daleka. Pięknie przygotowane stoisko doskonale prezentowało markę oraz jej innowacyjne produkty. Sami byliśmy zaskoczeni, że interesujemy się ogrzewaczami gazowymi. Firma dba o to, żeby nawet tak oczywisty i prosty produkt był stylowy, funkcjonalny oraz innowacyjny. Dzięki 4-stronnej ekspozycji ognia, ciekawemu wzornictwu oraz intuicyjnej obsłudze z możliwością sterowania pilotem, otrzymujemy produkt na miarę naszych czasów. Szukacie nowoczesnego źródła ciepła oraz światła dla swojego ogródka lub tarasu? Produkty 'Kratek’ z pewnością spełnią Wasze oczekiwania.

Drutex

Firma Drutex świętuje 35 urodziny i z tej okazji przygotowała się na targi w sposób wyjątkowy. Największy producent stolarki otworowej z PVC w Europie zaprezentował się absolutnie zjawiskowo, a ich czarny monolit przyćmił na targach dosłownie wszystko. Stoisko Drutexu mierzyło 300 m2 i zdobyło prestiżową nagrodę Acanthus Aureus. Wchodząc do środka, czuć było prestiż oraz siłę marki, która w genialny sposób połączyła strefę ekspozycji ze strefą lounge. Dominowała czerń, złote dodatki, oświetlenie LED oraz funkcjonalne instalacje, które pozwalały na zapoznanie się z produktami firmy.

Porta

25 lat temu powstał pierwszy zakład produkujący drzwi w Bolszewie koło Wejherowa. Dziś firma projektuje drzwi oraz szereg rozwiązań w oparciu o najwyższe standardy i aktualne trendy we wzornictwie. Nic dziwnego, że w momencie, kiedy myślisz o pięknych drzwiach do domu – myślisz PORTA. Na przestrzeni lat, ten producent drzwi, stał się silną marką, która tworzy własne trendy. Na targi, PORTA wjechała zjawiskową ciężarówką, która była jednocześnie sceną, balkonem oraz strefą lounge. Wielkie brawa za przeprowadzone warsztaty dla młodych, relacje live oraz otwartą dyskusję z przedstawicielami.